Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Використання гальки у будівництві та ландшафтному дизайні

52

Галька – один із видів природного каменю. Головні її відмінні риси – це наявність округлих країв та плоска форма. По суті, галька – той же гравій, який пройшов обробку матінкою Природою. Кожен, хто хоч одного разу відпочивав на морі, знаходив різнокольорові плоскі камінці на морському березі. Також гальку нерідко можна зустріти на берегах та дні річок. Крім натуральної, буває штучна галька. Її виробляють із гіпсу, граніту, доломіту, мармуру, сланцю за допомогою дроблення та подальшої обробки.

Гальку часто використовують як оздоблювальний матеріал у будівництві та декоративний елемент у ландшафтному дизайні. Зазначимо, що купити гальку можна у багатьох компаніях, які займаються постачанням та реалізацією природного каменю, наприклад, у компанії Kanyon.

Як використовується галька у будівництві

  • Для обробки стін із зовнішньої та внутрішньої сторін. Причому прикрашають цим красивим та міцним каменем не лише житлові споруди, а й господарські. Чудово виглядає басейн, стіни якого прикрашені кольоровою морською галькою. Галька кріпиться до стіни, як правило, за допомогою клею або сітки (капронової, металевої);
  • Для укладання підлоги у ванній кімнаті, сауні, передпокої, зимовому саду. В даному випадку гальку садять на цементний розчин;
  • Для будівництва парканів-габіонів.

Де застосовується галька у ландшафтному дизайні

Як вже було сказано вище, галька – чудовий декоративний матеріал. Її використовують при:

  • Оздоблення клумб, квітників, фонтанів, альтанок, альпійських гірок;
  • Мощення садових доріжок, паркових тротуарів, зон відпочинку в алеях та на присадибних ділянках.

Галька також виготовляється з кремнію та скла. Кремнієва галька знайшла широке застосування в системах, призначених для фільтрації води в басейнах, водоймах та колодязях. А скляна галька як витончений декоративний матеріал склала гідну конкуренцію морській та річковій гальці.