Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Велика гра

153

Генерал Макрон / Молдова Під Ударом / Велика Війна В Україні / «Санітарна Зона» І Сумщина

Що такого дізнався зазвичай врівноважений у заявах президент Франції Емануель Макрон, що мусив зробити заяву про можливість введення іноземних військ на територію України?

Потім відбулася термінова зустріч із розгніваним канцлером Німеччини Шольцем, після чого лідери двох найбільших європейських країн довго тиснули один одному руки. Шольц проти вводу іноземного війська до України після цієї зустрічі більше публічно не заперечував принаймні не так категорично. Змінилася риторика і в інших країн. Наприклад, США повідомили, що не
заперечуватимуть.

Гарна це новина (якщо уявити, що обмежені контингенти окремих країн увійдуть до України) чи погана?

З одного боку, звісно, гарна. Ці підрозділи увійдуть в повній бойовій комплектації і прихоплять із собою ППО та літаки (сподіваємось). Інакше немає сенсу, потрібно ж захищати себе з повітря.
З іншого боку, така несподівана, м’яко кажучи, і різка реакція західних лідерів невідомо, на що, на яку інформацію, свідчить про те, що ситуація в Україні найближчим часом може різко загостритись. Наскільки цей наступ буде широким і масовим, наскільки вистачить у ворога ресурсу і наскільки вистачить ресурсу в України?

Але майбутній наступ росіян навряд чи можна назвати новиною, що могла призвести до зміни позицій західних країн аж до вводу своїх військ. Така новина повинна торкатися безпосередньо безпеки Європи, не менше. Тобто Макрон отримав якісь нові дані про плани путіна. Плани, які стосуються того, що він робитиме після досягнення своїх цілей в Україні. Або по ходу досягнення цих цілей. Так чи інакше, це загрожує колективній безпеці Європи і цьому потрібно щось протиставити.
Можливо, до речі, перш за все, це стосується ситуації в Молдові: Придністров’я та Гагаузія. Напевне, це найімовірніша наступна мета росії. Для України це означає відкриття ще одного фронту. Не такого гарячого, як на сході чи півдні, але щось схожого з Сумщиною сьогодні: обстріли, диверсійно-розвідувальні групи, удари по інфраструктурі. Військові експерти пишуть, що Придністров’я не має ні достатньо війська, ні техніки, ні артилерії, щоб серйозно погрожувати Україні. Проте, по-перше, ще одна небезпечна ділянка збільшить витрати ресурсів, відтягне живу силу ЗСУ, а, по-друге, вже й не пам’ятаю, коли військові експерти давали точні прогнози. І, по-третє, невідомо, який характер матиме конфлікт у Молдові: чи це буде повноцінна громадянська війна зі штурмом Кишинева і захопленням влади проросійськими силами, чи щось менш значуще? Так чи інакше, нічого гарного для України і Європи.

Другий напрямок: країни Балтії, удар зі сторони Білорусі. Білорусь до цього активно готують: колишні «вагнеровці» працюють інструкторами в білоруській армії, напевне ж, існують і підрозділи «вагнерівців» (привіт і подяка Зеленському та Єрмаку від лукашенка), і, головне, є ядерна зброя і носії (тобто літаки). росія офіційно стоятиме обабіч цього конфлікту, поставляючи найманців, зброю і чинитиме політичний тиск через ООН та інші міжнародні організації.

Приблизно ж така історія вимальовується по Польщі. Тут слабке місце – Сувальський перехід. Тут уже давно промацують міцність польського кордону за допомогою бородатих «біженців» із Близького сходу, яких лукашенко завозить до себе літаками з очевидною метою. Прикриваються жінками і дітьми.
І це – тільки очевидні безпекові проблеми, які видно не експерту і не політику. Але, напевне, Макрон дізнався набагато більше.

Тому розумним для Європи рішенням стане не чекати, поки російська армія вступить на територію ЄС, а ввести армію ЄС (читайте, окремих країн, НАТО, як завгодно) на територію України і вести бойові дії тут. Зберігаючи відносний спокій громадян Європи і неушкодженою інфраструктурою, тобто, за таких розкладів, вважайте, що тил воюючої армії.

Для України це значить не тільки підсилення бойової міцності, покращення постачання боєприпасів і так далі, але й підвищення інтенсивності бойових дій по всьому Лівобережжю (плюс Одеса та Вінниччина з боку Придністров’я) із усіма наслідками. Але тут вибір невеликий: або окупація, депортація, табори, розстріли, катування для нелояльних, і мобілізація і похід на війну у складі збройних сил рф на окупованих територіях (зараз там «працюють» із підлітками, і планують мобілізувати 300 тисяч дорослих, щоб воювати проти України); або спротив, руйнування, мільйони біженців, сотні тисяч убитих і поранених.

Бо путін не зупиниться. Його можна тільки зупинити. Напевне, саме це й усвідомив нарешті Макрон, хотілося б сподіватися.

Схоже, для Сумщини розпочалися випробування нового рівня. Відносно спокійне життя закінчилося. Стільки обстрілів, стільки влучань не було, напевне, з березня 2022 року.Чого очікувати? Очільники області твердять, що наступ на Сумщину – це фейки. Немає ні ударних груп, нічого такого, що загрожує мешканцям регіону. Не закликатиму не довіряти очільникам, але скажу одне – готовими потрібно бути до всього. Той самий досвід 2022-го наявно це продемонстрував. Тож допомога нашим захисникам – найголовніше. Але важливо усвідомлювати й інше: якщо від «шахедів» та ракет ППО захистити здатне, то від КАБ та С-300 – ні. Харків страждає від останніх вже як два роки, час підльоту від бєлгорода, за різними оцінками, від хвилини до трьох. І прилетіти може в будь-який момент і куди завгодно. І якщо С-300 кацапи ще можуть економити, то КАБів у них – модернізованих, із крильцями – десятки тисяч. Літають вони порівняно недалеко, але літають.
На що ще можна очікувати?

путін знову розказав про «санітарні зони». При тому такі вглибину, щоб із української території іноземні засоби артилерії не діставали до росії. Тобто, вважайте, 80-100 км від кордону цей ушльопок хоче перетворити на руїну. Суми, нагадаю, в 40 км. І зараз прослідковується досить чітка тактика «випаленої землі» – руйнуються населні пункти (лікарні, школи, магазини, житло частково), мінуються поля, тобто створюються умови, неможливі для проживання. І люди будуть виїжджати звісно, як із Великої Писарівки наразі. Бо мешкати там неможливо. Та й жити за що, коли навколо все знищено.

Дуже хочу помилятися. Четвертий недорейх мусить бути знищений. Допомагаємо ЗСУ.