Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумський рекордсмен з паверліфтингу Павло МОГИЛЬНИКОВ відзначає ювілей

154

18 березня 2024 року відзначив 60 років з дня народження Павло Михайлович МОГИЛЬНИКОВ. Досягнення й шлях ювіляра до вершин спорту – є визначними та знаковими, адже низка його перемог, рекордів посідають чільне місце в історії українського спорту та по праву занесені до Енциклопедії сучасної України. Красномовний аргумент на користь грандіозного вкладу Павла Михайловича у розвиток спорту – чисельне зібрання почесних звань та відзнак, які він здобув упродовж 45 років активного життя у спорті. Нагадаємо лише основні та доленосні відзнаки видатного спортсмена. А саме: майстер спорту СРСР з важкої атлетики, майстер спорту України з паверліфтингу, жиму штанги лежачи, Заслужений тренер України, абсолютний чемпіон Сумської області з культуризму, чемпіон та призер чемпіонатів Європи, рекордсмен та багаторазовий чемпіон України з паверліфтингу. А ще ювіляр є рекордсменом та чемпіоном України серед чоловіків та ветеранів в екіпірувальному і класичному паверліфтингу.

У активі Павла Могильникова – 7 діючих рекордів України серед ветеранів у трьох вікових групах (М1, М2, М3). Окрема та яскрава сторінка діяльності Павла Михайловича – це робота з молодим поколінням. Він виховав та підготував 26 майстрів спорту МСУ України, 4 майстри спорту України міжнародного класу.

Він по праву вважається першопроходцем й засновник паверліфтингу у місті Суми. Завдяки його харизмі, тренерському таланту та умілому керівництву команда паверліфтерів Сумської області неодноразово виборювала звання чемпіонів та посідала найвищі сходинки різноманітних змагань України. Він, як Президент федерації паверліфтингу, чудовий організатор, мудрий та послідовний тренер-практик доклав чимало зусиль, щоб цей вид спорту розвивався у місті над Пслом, щоб якомога більше молоді долучалося до занять паверліфтингом.

Так само як і школяр Павло Могильников, навчаючись у восьмому класі, одного разу з друзями прийшов до секції важкої атлетики. На той час сім’я Могильникових мешкала у місті Конотоп (Сумська область). Батько був військовим, мама – вчителем початкових класів та викладала етику, естетику, психологію, а майбутній чемпіон був худеньким, хворобливим підлітком, страждав на бронхіальну астму. Невдовзі тренування стали приносити перші позитивні результати, а систематичні заняття спортом зіграли вирішальну роль у повороті долі Могильникова. Ось невеличка цитата з його юнацьких спогадів: «Почав потихеньку підіймати штангу і це діло привабило, «затягнуло». Згодом став нарощувати м’язову масу, усі хвороби почали поступово відступати».

Після закінчення школи вступив до індустріально-педагогічного технікуму, де виконав норматив першого спортивного розряду. А потім промайнули два роки армійської строкової служби, які проходили на західному прикордонні нашої держави.

Вступивши на факультет фізичного виховання СДПУ ім. А. С. Макаренка (1986-1990 рр.), Павло Могильников продовжував тренування та наполегливо навчався, у його заліковій книжці лише «4» та «5», тому як успішний студент він отримував стипендію. Попри спортивні травми, молодий атлет на другому курсі виконав норматив майстра спорту СРСР з важкої атлетики. Однак, через деякий час «посипалися суглоби, коліна та хребет» і тому він змушений був кинути виснажливі тренування, як важкоатлет. До речі, на той момент, якраз минув пік популярність важкої атлетики. Вона втрапила своєю колишню привабливість та масовість.

Натомість у стрімкому руслі сучасних тенденцій з’явилися культуризм та паверліфтинг. Павло Могильников відразу зацікавився спортивними новинками й дуже скоро виборов звання абсолютного чемпіона області та бронзового призера на всесоюзних змаганнях з культуризму у Полтаві.

Загально відомо, що культуризм – це заняття не з дешевих. Воно постійно потребує вливання значних коштів, яких було обмаль у сім’ї, де дружина Оксана лише почала навчатися на 2 курсі педінституту. Так, життєві обставини внесли свої корективи і тому Павло Могильников сконцентрувався на тренуваннях з паверліфтингу. Як показав час, цей виважений вчинок виявився надзвичайно вдалим та своєчасним вибором.

Видатні досягнення та багаторічний успішний шлях до вершин спортивної майстерності ще раз та ще раз засвідчують, що харизматична особистість Павла Михайловича та паверліфтинг виявилися надзвичайно вдалим та продуктивним спортивним альянсом. Адже в саме паверліфтингу атлет яскраво, потужно й всебічно реалізував свій потенціал у різних іпостасях: і як спортсмен-рекордсмен, і як мудрий тренер, і як успішний менеджер спортивних заходів, і як популяризатор здорового способу життя.

Він і сьогодні залишається вірним своєму вибору, адже упродовж чотирьох десятиліть демонструє незаперечне лідерство та унікальні досягнення у особистісному розвитку.

А з іншого боку – і паверліфтинг в особі Павла Могильникова отримав надійного амбасадора красивого й видовищного силового виду спорту, де гартується тіло, дух та міць характеру.

Однією з доленосних подій у житті та спортивній кар’єрі Павла Михайловича – це прихід на ПАТ «Сумихіпром». У 1990 році, після закінчення вишу, молодим спеціалістом він почав працювати на підприємстві інструктором з фізкультури. Завдяки його ентузіазму, наполегливості адміністрація, профспілковий комітет у 1994 році надали приміщення для занять паверліфтингом, за адресою вул. Нижньосироватська, 62. З того моменту у хімпромівському тренажерному залі загартували дух та тіло декілька поколінь сумських атлетів. Про них можна сміливо й справедливо говорити як про гідних вихованців школи Могильникова. Вони упевнено прославляють рідний край, завойовуючи найвищі сходинки спортивних п’єдесталів України та закордоння.

Усі знають, що травми – це неминучі супутники будь-якого виду спорту. Так сталося, що у самому розквіті атлетичної кар‘єри Павло Могильников переніс складне оперативне втручання на хребті, де йому вставили імпланта́т. Інший би зупинився, здався й поставив би жирну крапку на спорті, інший, але – не МОГИЛЬНИКОВ. Він за три місяці після складної операції виборов звання чемпіона країни!

Так, Павло Михайлович разом зі своїми учнями та колегами-однодумцями мужньо долає складні виклики часу. У цьому життєвому вирі подій він має і ще одне джерело сили та наснаги в особі коханої дружини Оксани, сім’ї донечки Ольги, де зростає онучка Сашенька – найголовніше натхнення та стимул до подальшого розвитку. Його рідні й близькі люди завжди поруч, пишаються, розуміють та мотивують на нові звершення.

І нині надійна команда однодумців, яка пройшла випробування часом та труднощами, на чолі із Заслуженим тренером України Павлом Могильниковим продовжує вести активну спортивно-організаційну, просвітницьку роботу, систематично, на високому організаційному рівні проводить престижні змагання.

Але про змагання, які відбулися 25 лютого 2023 року, хочеться згадати окремо – це турнір з паверліфтингу пам’яті Андрія ДМІТРІЄВА, який 1 січня 2023 р. загинув на фронті. Він був одним з найталановитіших учнів Павла Михайловича, майстром спорту України з паверліфтингу, майстром спорту України зі стронгмену. Герой, на жаль, загинув на фронті і громада присвоїла йому посмертно звання Почесного громадянина міста Суми. Така жорстока реальність нашого сьогодення. Наш святий обов’язок гідно зберігати пам’ять про українських воїнів-героїв. Тож, вже нинішнього року, Павло Михайлович продовжує традицію. 16 березня поточного року він вдруге організовує Турнір з паверліфтингу на честь пам’яті видатного спортсмена та патріота Андрія ДМІТРІЄВА.

Наразі у невеличкому, але такому затишному й завжди багатолюдному тренажерному залі на Нижньосироватській триває насичене спортивне життя.

Зовсім нещодавно Павло Могильников разом із командою вихованців узяв участь у Чемпіонаті України з жиму штанги лежачи, що відбувся в Коломиї у лютому 2024 року. Сумчани традиційно та упевнено посіли призові місця, а Павло Михайлович, даючи гарний тренерський приклад, виборов перше місце та встановив 2 рекорди України серед ветеранів у віковій групі М3.

Таким чином, наш відомий український атлет гідно зустрічає свій 60-річний ювілей: із вагомими здобутками, у чудовій спортивній формі та із добрими надіями та планами на майбутнє, де чільне місце посідають поняття та прагнення, які близькі серцю кожного українця – МИР та ПЕРЕМОГА!

Шановний ПАВЛЕ МИХАЙЛОВИЧУ! Приміть щирі слова привітань з нагоди Вашої ювілейної дати – 60-річчя з дня народження. Зичимо Вам козацького здоров’я, упевненості, щастя на успіхів у Вашій багатогранній діяльності на ниві спорту. Хай у цій благородній справі кохання, удача, усіляке сприяння та Боже благословення будуть Вашими вірними та надійними супутниками. І хай невблаганний та швидкоплинний час радує й приносить нові відкриття, здобутки та реалізацію найамбітніших проектів. Тож, шановний ювіляре, будьте здорові, щасливі та успішні завжди!