Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Українська доступність он-лайн

154

«Досупно.UA – це громадська ініціатива, мета якої зробити міський простір зручним для людей на колясках, змінити ставлення людей до інвалідності, показати можливості, які є в нашій країні і як долати існуючі перешкоди. Проєкт Досупно.UA було створено щоб показати, що попри перешкоди можна повноцінно жити і насолоджуватись життям. Ми перевіряємо заклади на доступність, публікуємо звіти у фейсбуці, щоб люди, які користуються коляскою, могли самостійно оцінити, наскільки зручним для них буде той чи інший заклад. І чи варто туди йти. Ми існуємо 8 місяців. Вся команда працює на волонтерських засадах і вкладає в справу свою енергію, час і душу. У різних містах до нас долучаються місцеві активісти, зокрема і у Сумах, до нашої команди приєдналась Ганна Руденко. І вже з вересня завдяки їй ми відкриємо новий хештег #ДоступніСуми.
ДоступноЧелендж – спрямований на мотивацію людей з інвалідністю зробити більше, аніж вчора, для когось – це вийти з дому, покататись на пароплаві чи пригнути з парашутом. Змотивувати людей зайвий раз вийти надвір. В наш час відбуваються позитивні зміни в області доступності простору для маломобільних верств населення. І темпи все зростають. Однак варто зауважити, що велика кількість старих будинків не дозволяють бути повністю незалежними у пересуванні більшості людей на інвалідних колясках. Слід зауважити, і у своїх відео ми показуємо, що подорожувати Україною на інвалідній колясці можливо. У нас чудові люди, більшість з яких з радістю готові допомогти подолати ті чи інші перешкоди.
Якщо складати рейтинг, то, на нашу думку з великих міст, найбільш доступними є Київ та Львів. Перевагу віддали б Львову, хоч у Києва теж багато своїх плюсів. Далі Вінниця, Одеса. Після – Івано-Франківськ, Чернівці. Потім Запоріжжя, Чернігів, Дніпродзержинськ».

Дмитро Щебетюк, співзасновник ініціативи Доступно.UA, майстер спорту з плавання, резерв паралімпійської збірної по стрільбі з лука, пересувається на візочку