Сумчанам влітку не вистачає води. Про це повідомили у КП “Міськводоканал”. Аби забезпечити потреби жителів міста, слід будувати нові свердловини, говорять на підприємстві. За попередніми розрахунками, ціна будівництва однієї – до 30 млн грн.
Лепехівський водозабір – один із шести, що є в Сумах, і він – найстаріший, збудований у 1935-му році. За обсягом, вода з цього водозабору постачається до 1/6 – 1/7 частини міста, розповіла Суспільному.Суми майстер з експлуатації водопровідних насосних станцій Тетяна Кахерська.
За словами Тетяни Кахерської, тут нині працюють три насоси. Вони подають воду з семи свердловин. Улітку, коли спека, каже, цього замало. Тому найпершу нову свердловину хотіли б збудувати тут, розповідає головний інженер водоканалу Йосип Тисівський.
“У сьогоднішніх цінах це приблизно (з повним комплектом – це проєктно-кошторисна, ОВД, буріння, яке затягується на рік-півтора) буде близько 30 мільйонів. Одна свердловина. Це не дуже великі гроші. Якщо звернути увагу на схему оптимізації, де в цілому на роботи водопровідно-каналізаційного господарства передбачено і пораховано, що потрібно мільярд 888 мільйонів”, – розповів він.
Схему оптимізації водопостачання в місті розробили на підприємстві два роки тому. За нею, на кожному водозаборі щороку треба додавати по одній глибоководній свердловині. Але на цей рік, говорить Йосип Тисівський, грошей не мають.
Нагадаємо, востаннє нову свердловину бурили на Пришибському водозаборі 5 років тому. У 2015 році ці роботи оцінили у 4,5 млн грн. З того часу жодної нової свердловини в Сумах не будували.
Вода, яку подають сумчанам, – артезіанська. Аби дістати таку новою свердловиною, наприклад, на Лепехівському водозаборі, її треба заглиблювати на 540 м, йдеться у проєктних документах.