Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах запустили платформу для збору коштів на соціальні проєкти

143
Онлайн-журнал «Цукр» оголосив про запуск власної краудфандингової платформи для соціальних проєктів. На платформі сумчани зможуть пропонувати власні ініціативи, що потребують фінансової підтримки, а небайдужі мешканці зможуть у кілька кліків переказати кошти на конкретний проєкт.

Керівник платформи Дмитро Тіщенко коментує, що на запуск майданчику команду надихнув досвід реалізації кількох важливих ініціатив: толоки в Басівському лісі, до якої долучилися понад 70 учасників і встановлення безплатної вело-СТО в центрі міста за підтримки місцевого бізнесу. «Обидва проєкти були реалізовані силами місцевих мешканців та бізнесу, отже запит на підтримку змін у місті є та спонукає людей до участі», – додав Дмитро.

27-28 листопада в Конгрес-Центрі СумДУ відбулося перше навчання для майбутніх авторів проєктів, а вже у грудні на платформі з’являться перші ініціативи на сайті для збору коштів.

Анастасія Перепелкіна, кураторка партнерських програм Спільнокошту, найбільшої краудфандингової платформи в Україні, була запрошена на це навчання для обміну досвідом із майбутніми координаторами проєктів.

«Ідея, яка не дає спати багатьом людям, завжди знаходить спосіб втілення, і чим він простіший – тим краще. Краудфандинг можемо назвати простим інструментом тому, що він дуже органічно лягає у план діяльності організації, а головне – суспільство досить швидко отримує результат своєї участі», – коментує Анастасія.

Своїм досвідом гуртування громади також поділилися Владислав Діброва, переможець кількох проєктів Громадського бюджету міста Суми, та Ганна Губенко, координаторка краудфандингової кампанії проєкту «Химери. Ми Є», що зібрав цього року понад 45 000 гривень від доброчинців.

Команда проєкту запрошує всіх небайдужих слідкувати за появою перших проєктів на платформі вже всередині грудня цього року, у той же час на сайті з’явиться форма для пропозиції власних ініціатив.

Цей проєкт реалізується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.