Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкрили “Музей виборчого трешу”

221

У обласному центрі проходить виставка експонатів з підкупу виборців, чорного піару й політичної реклами “Музей виборчого трешу”. “Музей” працюватиме протягом місяця – до 19 вересня. На виставці сумчани можуть ознайомитися, як еволюціонувала агітація від 1990-х і донині, а також побачити, якими методами політики “засівали” округи на Сумщині: піарили партійні й особисті бренди за гроші платників податків, використовували благодійні фонди, дарували одяг чи навіть горілку.

Уперше така виставка запрацювала в Києві 2019 року, а цьогоріч мандрує вісьмома містами України. Окрім Сум, таку виставку відкрили у приміщеннях філій Суспільного в Одесі та Харкові. “Музей виборчого трешу” запрацює в Черкасах, Житомирі, Кропивницькому, Херсоні та Чернівцях.

У сумській експозиції є як приклади місцевої агітації, так і експонати з інших регіонів, зокрема Чернігівщини, Одещини та Київщини.

Аналітик Руху ЧЕСНО Ігор ФЕЩЕНКО наголосив, що “Музей виборчого трешу” – це можливість без поспіху, в “історичній” перспективі оцінити агітацію та технології попередніх виборчих кампаній. Сприйняття такої агітації з плином часу дуже змінюється, і відвідувачі “Музею” зможуть зрозуміти це на власному досвіді, повідомляє ЧЕСНО.

Проєкт “Музей виборчого трешу” реалізує Рух ЧЕСНО разом із Суспільним за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також Комітету виборців України.

Музей виборчого трешу можна відвідати на Петропавлівській,125. Час роботи: 10:00 -18:00, вхід вільний

Саша Белая
Панорама №36-2020