Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відбулася прем’єра вистави «Флорентійські ночі» (Фото)

108

Дух та атмосфера Флоренції долинули до Сум. На сцені Палацу культури «Хімік» 28 лютого відбулася прем’єрна вистава-вояж «Флорентійські ночі». Літературна основа сценічного дійства – твори геніальної Марини Цветаєвої в інтерпретації акторів театру «Місто С».

Приємно та обнадійливо, що карантинні реалії не зупинили творчий процес самодіяльного колективу ПК «Хімік» театр «Місто С». Його незмінний керівник Наталія Черкасенко втілила досить сміливий задум – поставку вистави-вояж «Флорентійські ночі», де проза та поезія Марини Цветаєвої матеріалізувалися у низку оригінальних сценічних образів.

Як відомо, «Флорентійські ночі» – це прозовий твір письменниці, як вона сама, у підзаголовку визначила його зміст-стилістику: «Дев’ять листів, з десятим неповерненим і одинадцятим отриманим і Післямовою».

І цей Флорентійський дух та атмосфера стали благодатною відправною темою сценічного вояжу і можливістю приміряти різні акторські маски в круговерті нестримного карнавалу, де кохання та пристрасть правлять балом.

Вистава наповнена поезією Марини Цветаєвої, яка оспівує кохання у всіх його проявах: і як безмежне щастя, і як жагучу, палку муку, і як випробування зрадою та нерозділеними глибокими почуттями.

Глядачі із цікавістю слідкували за розвитком сюжетної інтриги спектаклю, коли поезія, проза, музика та пластика поєднувалися й наповнювали залу трепетними емоціями. Важливо відзначити майстерне виконання віршованої драматургії усіма учасниками театру «Місто С», їх уміння пластично взаємодіяти у просторі сцени, а вдале виконання окремих епізодів викликали живий відгук глядачів, добрий сміх та оплески. І також, окремо, варто відзначити багату музичну палітру, яка стала чудовим доповненням сценічного дійства.

Тож, з прем’єрою славний колектив театру «Місто С» ПК «Хімік»!