Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах вчергове виділили кошти на укриття

257

План для якнайшвидшого приведення укриттів у Сумській МТГ у готовність був спільно розроблений місцевою та обласною владами. «Зараз акцент робиться не стільки на побудові нових укриттів, стільки на збільшенні місткості вже наявних захисних споруд. Головне у плані – дообстеження тих наших можливостей, які можна використовувати, як найпростіші укриття”, – зазначив очільник МТГ Олександр ЛИСЕНКО.
Задля реалізації цього плану депутати міськради на позачерговій сесії виділили 10 млн грн (близько 100 тис. грн на будинок). на облаштування 100 додаткових приміщень у багатоквартирних будинках, визначених після обстеження працівниками ДСНС придатними для функціонування в якості найпростіших укриттів.
Також у Сумській громаді дообстежено 230 приміщень, які мають два виходи. При виконанні необхідних робіт їх можна використовувати як найпростіші укриття – це облаштування туалетної кімнати, підведення туди води та деякі інші вимоги. “Збільшення кількості таких приміщень, за нашими даними, до кінця року дасть можливість для розміщення до 100 тис. мешканців громади. Також проводиться дообстеження укриттів, що належать до приватного фонду. Ми плануємо за їхній рахунок збільшити кількість місць розміщення людей ще на 20 тис. Працюємо й над захисними спорудами, які знаходяться на території підприємств, які сьогодні не працюють, знаходяться у державній власності. Вони звернулися до нас, щоб ми прийняли їх у комунальну власність. Таких – п’ять. Рішення сесії по них прийняте, акти прийому-передачі – підписані. Це «М’ясокомбінат» – два та «SELMI» – три. Зараз працюємо по підприємству АТ «СМНВО–ІНЖИНІРИНГ», де 19 споруд. З ними вже є домовленість, що вони під час повітряної тривоги пускають через свої прохідні громадян. Плануємо отримати додаткових 12 тисяч місць для розміщення людей. По сховищах, де треба завершити ремонтні роботи, питання опрацьоване. Кошти на сесії міської ради – виділені. Це стосується окремо розташованих захисних споруд тих, які у житловому фонді, тих, які знаходяться у навчальних та медичних закладах», – продовжує міський голова Сум Олександр Лисенко.
Як зазначив очільник міста, протягом минулого тижня місткість укриттів, які наявні у м. Суми була збільшена на 12 тисяч місць, а до початку 2024 р. ця цифра має зрости до 100 тисяч.

Ярослава Максименко, Панорама, №29-2023