Нагадаємо, що масштабна реконструкція онкодиспансеру розпочалася весною поточного року.
На сьогодні на території онкодиспансеру вже знесені 5 непридатних будівель. У колишньому нефрологічному відділенні СОКЛ, де буде розташовано адміністрацію диспансеру, змінили комунікації, встановили батареї опалення, ведуться внутрішні роботи, зроблена стяжка підлоги, перекривається покрівля. Паралельно на першому поверсі хірургічного корпусу тимчасово облаштовують хіміотерапевтичне відділення з комфортними палатами на 2-3 людини.
А вже наступного року планується розпочати будівництво нового лікувального корпусу. У ньому на площі 5142 кв м буде розташовано п’ять відділень: по два – променевої терапії та хіміотерапії з гематологією, і відділення патологічної анатомії. Водночас тривають підготовчі роботи для облаштування бункеру під лінійний прискорювач. Загалом проєкт реконструкції території онкодиспансеру передбачає створення парку, будівництво каплички, оновлення харчоблоку, облаштування зон відпочинку та паркування для автомобілів.
Для втілення в життя цього масштабного проєкту було засновано благодійний фонд «Здоров’я Сумщини». Очолила його депутат облради, голова обласної ради професійних спілок Тетяна Євдокимова. За її словами, станом на 20 листопада на рахунок організації надійшло понад 8 млн грн.
«На жаль, поки що в Україні немає культури благодійності, як це відбувається в Європі, коли бізнес вкладає певну частку від доходу в соціальні проєкти. Та й люди у нас не дуже довіряють благодійним фондам. Проте завдяки тому, що на Сумщині все ж є небайдужі представники аграрного сектору, бізнесу, нам вдалося за пів року зібрати понад 8 млн грн, – розповідає Тетяна Євдокимова. – Багато це чи мало для наших планів? Так, для такого грандіозного багатомільйонного проєкту з реконструкції онкодиспансеру це невелика сума. Але ми змогли його розпочати!»
На сьогодні з фондом вже укладено 19 договорів. Це стосується виготовлення проєктної документації, демонтажу зношеного обладнання, придбання будівельних матеріалів, часткової реконструкції. Витрачено 6 млн грн.
Скільки коштів потрібно на все заплановане? Реконструкція бункеру під лінійний прискорювач вартує близько 25 млн грн, ремонт головного корпусу – 5,3 млн грн, а історичного, де буде адміністрація, – 6 млн грн. Для благоустрою території (сквер, стоянка) область має намір залучити місто, адже 60% хворих складають саме сумчани. Взагалі тільки на перший етап реконструкції необхідно зібрати близько 40 млн грн. А разом із лінійними прискорювачами та будівництвом нового 5-поверхового корпусу оновлення онкодиспансеру обійдеться майже в 400 млн.
«Розраховуємо і на допомогу наших народних депутатів, щоб проєкт оновлення онкодиспансеру включили в програму «Велике будівництво» – для фінансування коштом державного бюджету. Ми вже отримали 2 млн з держбюджету. Якщо нам виділять кошти, всі наші масштабні плани завершимо за два роки. Максимум – до кінця каденції. Це буде унікальний проєкт, яких в Україні просто немає», – впевнений голова обласної ради Віктор Федорченко.
«Зараз у Сумській області на обліку перебувають понад 38 тисяч онкохворих. Мабуть, не знайдеться людини, у якої не було б знайомого або родича з онкозахворюванням. Поки що з 1000 пацієнтів ми рятуємо життя 650. Наша мета – максимально покращити ці цифри й рятувати якомога більше життів!» – резюмував директор Сумського обласного онкодиспансеру Володимир Шевченко.