У Сумах судитимуть ПАТ “Сумихімпром” через забруднення Псла
У сумському Господарському суді почали слухати справу за позовом проти ПАТ “Сумихімпром”. Державна екологічна інспекція в Сумській області звинувачує підприємство у завданні шкоди навколишньому природному середовищу.
Як повідомила речниця екоінспекції Наталія Новак, вони перевірили позапланово підприємство – у травні 2020 року – бо воно потрапило до переліку “Топ-100 найбільших забруднювачів довкілля України” за підсумками 2018 року, який склало міністерство екології.
“За результатами цієї перевірки, екоінспектори встановили, що ПАТ “Сумихімпром” скидав недостатньо очищені стічні води зі своїх шламонакопичувачів у річку Псел. За результатом дослідження проб води, інспекція нарахувала збитки у сумі 103 тисячі гривень”, – розповіла Суспільному. Суми речниця Держекоінспекції в Сумській області Наталія Новак.
Через те що на підприємстві відмовляються добровільно відшкодувати збитки, екоінспекція звернулася до прокуратури. 16 березня під час підготовчого засідання, представник “Сумихімпрому” засумнівався, що Сергій Таранушич, який підписав позовну заяву, дійсно є керівником місцевої прокуратури.
“Ми просимо повернути дану позовну заяву без розгляду позивачу. Чи передбачено законом про прокуратуру те, що повноваження прокурора підтверджуються інформацією на сайті. Тим більше, що на іншому сайті вказано іншого керівника, відповідь по позовній заяві в матеріалах справи підписана третьою особою. Документи мали б бути надані із позивною заявою, однак не те що документа не надано, навіть не надано посилання на реєстр, ні видруку, ні вказівки на те, що ця особа є хоч якоюсь посадовою особою органів прокуратури”, – зазначив начальник юридичного відділу ПАТ “Сумихімпром” Євген Ільєнко.
У судовому засіданні оголосили перерву до 8 квітня. За інформацією Наталії Новак, існує ще один позов від них до Сумихімпрому – про відшкодування майже 800 тис. грн – також за скидання неочищених або недостатньо очищених вод. Наразі підприємство оскаржує рішення першої інстанції про штраф.
Нагадаємо, в урочищі Олдиш, поблизу дач і санаторію, є два озера, з’єднані між собою. Біля води восени відчувався специфічний хімічний запах, а сама вона – білувато-зеленого кольору. Таку картину тут можна спостерігати майже щоосені, – розповідали Суспільному в обласній екологічній інспекції. Восени 2020-го у прибережній зоні знайшли кілька мертвих риб. Тоді в екоінспекції припускали, що в озерах урочища Олдиш, можуть бути заховані стічні труби для промислових відходів.
Наприкінці листопада забруднення двох річок у Сумах виявила Державна екологічна інспекція в Сумській області – загалом 30 перевищень різних показників.