Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах створять центр ветеранів АТО/ООС

133

Начальник обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Бордюгов повідомив, що є ідея створення в області Центру соціальної допомоги та психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС. Центр можливо створити у м. Суми по вул. Петропавлівській, 83.

Головний архітектор області Володимир БИКОВ розповів, що цей будинок історичний, адже тут мешкала у свій час Олександра Василівна Кандиба, мати відомого українського поета, уродженця Сумщини Олександра Олеся. Олександр Олесь і сам періодично жив у цьому будинку, про що нагадує встановлена на фасаді будинку меморіальна дошка.

«Ми думали створити тут кімнату Олеся. Також тут буде спілка архітекторів і Центр соціальної допомоги та психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС. Такий симбіоз буде корисним і цікавим», – наголосив він.

Можливість створення обласного центру соціальної допомоги та психологічної реаьілітації обговорювали під час робочої зустрічі Міністра у справах ветеранів Юлії ЛАПУТІНОЇ, заступника голови Сумської облдержадміністрації Вячеслава ПЕЧЕНЕНКА та начальника обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Миколи БОРДЮГОВА з представниками Міжнародної організації з міграції

Під час зустрічі експертка з реінтеграції ветеранів Міжнародної організації з міграції Олена СТАННІКОВА презентувала учасникам заходу проект «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на Сході України та членів їх сімей.

«Цей проект реалізується в Україні з 2018 року і фінансується за кошти ЄС. Це вже друга фаза проекту, вона стартувала в січні цього року і завершиться у 2022 році. Проект впроваджуватиметься на всій території України. Загальний його бюджет – 2 млн євро. Основний партнер проекту – Міністерство у справах ветеранів, а отримувачами допомоги є ветерани та члени їх сімей, а також члени внутрішньо переміщених осіб», – розповіла експерт.

Під час попередньої фази проекту більше 200 ветеранів відвідали навчальні семінари, отримали гранти на підтримку бізнес-ініціатив. Більше 4 тис. осіб скористалися психо-соціальною підтримкою. Тож експертка з реінтеграції ветеранів Міжнародної організації з міграції запросила ветеранів Сумщини взяти участь у цьому проекті та інших проектах організації.