На минулому тижні в рамках проєкту «Я – сумчанин» від СМР відбувся книжковий форум, але чи стане він конкурентом своєму львівському побратиму? 12 вересня у Конгрес-центрі СумДУ вже вдруге зібралися читачі, автори, співробітники бібліотек та викладачі вишів. У трьох літературних локаціях – «Римі», «Дрездені», «Любліні» – можна було послухати авторське виконання творів, взяти участь у майстер-класах, послухати презентації збірок, літературних студій та творчих конкурсів, а також придбати книги від місцевих видавництв.
Форум відвідали поети та письменники – Григорій ЄЛИШЕВИЧ, Олександр ВЕРТІЛЬ, Алла АКІМЕНКО, Анна КОРШУНОВА, Тамара ГЕРАСИМЕНКО, представники видавництв «Університетська книга», «Мрія» й ін., учасники літературних студій «Орфей», «Зажинок», «Літера», а також засновник Всеукраїнського конкурсу оповідань Open WORLD, меценат Аддісон ХОФФМАН. На підтвердження тези про те, що сумчани багато читають, директор департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніна КОХАН зазначила, що кожного року відвідувачі міської бібліотечної мережі беруть для читання близько 1 млн 560 тис. екземплярів книг.
Читання минулого. На форумі шанувальники літератури мали змогу погортати сторінки 37 старовинних видань з фондів обласного краєзнавчого музею
У фіналі Форуму оголосили благодійний аукціон на підтримку подружжя Дарини та Анатолія Сассів, переселенців з Донбасу, які створюють аудіокнижки. Сім картин учнів дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка, що були намальовані під час заходу, були продані за 600 грн., а суму 1100 грн. витягли зі скриньки, куди збирали гроші протягом Форуму. Отримані кошти родина Сассів планує витратити на придбання мікрофона.
Втім не всі відвідувачі залишились задоволеними рівнем організації форуму. На думку письменника Владислава ІВЧЕНКА, за детективним твором якого канал ICTV наразі знімає серіал, «сумський книжковий форум – захід, щоб проставити галочку». Автор, якого запросили на автограф-сесію, не витримав на форумі й 10 хвилин та пішов під час виступу ректора педуніверситету.
Ксенія Соболєва
Панорама №39-2019