Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах проводять додаткову вакцинацію дітей

117

Управління охорони здоров’я Сумської міської ради повідомляє, що у обласному центрі триває перший тур додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту. Вакцинацію проводять виявлення вірусу у дітей на Рівненщині і Закарпатті.

Перший тур вакцинації проводиться вакциною ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина, ін’єкційно)  і триватиме він до 21 лютого 2022 року. Другий тур з імунізації проводитимуться вакциною ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) навесні. Про їх початок буде повідомлено додатково.

На перший тур плануються діти віком від 6 місяців до 6 років, які не мають взагалі жодного щеплення вакциною ІПВ, або мають 1 щеплення вакциною ІПВ.
На всі наступні тури, які проводитимуться вакциною ОПВ, плануються всі діти віком від 6 місяців до 6 років без урахування наявного вакцинального статусу (тобто вакцинуються всі діти – які мають і які не мають всіх щеплень проти поліомієліту).

Головна спеціалістка обласного управління охорони здоров’я Ольга Гапієнко, повідомляє, що на Сумщині зараз проживає близько 170 тисяч дітей, 1 400 з них підлягають щепленню інактивованою вакциною, ще 40 тисяч дітей – оральною поліовакциною у вигляді крапель. Серед усіх областей України найвищий рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту – на Сумщині: вакцинацію зробили 92% маленьким жителям області.

Батьки мають перевірити, чи отримала дитина всі необхідні щеплення від поліомієліту. Якщо якась із доз пропущена, будь ласка, негайно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація, аби зробити щеплення. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні. На сьогодні у Сумах є достатня кількість вакцини інактивованої поліомієлітної виробництва Франції. Щоб щепити дитину, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра.

Нагадаємо, поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані. В окремих випадках заразитися також можуть невакциновані дорослі.

Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Тобто повинно бути шість вакцинацій, які дозволяють захистити дитину від поліомієліту до кінця життя.
Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання, яке може загрожувати великій кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.

Джерелом інфекції є хвора людина або носій, що виділяє вірус протягом двох тижнів. До здорової людини він потрапляє через забруднені руки, забруднену їжу чи воду. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися інфіковані особи.

Потрапивши в організм, вірус розмножується в кишківнику, потрапляє до нервової системи й вражає нейрони. Таким чином у дітей виникають паралічі нижніх кінцівок, інколи верхніх кінцівок та може вражатися дихальна система.