Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах почали виплачувати компенсацію з часткового безробіття на період карантину

191

По допомогу з часткового безробіття на період карантину звернувся 471 роботодавець щодо 2608 працівників. Прийнято рішення про її надання 445 роботодавцям міста.

Від фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників, на виплату допомоги з часткового безробіття прийнято 3497 пакетів документів. Прийнято рішення про її надання 3442 підприємцям.

Але не усі підприємці міста зможуть отримати виплати за локдаун, або ж не задоволені тим, як це має працювати.

Так ресторатор Денис Полак каже, що йому, як і більшості його сумських колег, це не допоможе, бо цих грошей вони не отримають – не той статус. “Всі ресторани, більшість у Сумах, це – не ФОПи, це – ТОВ. Допомога Зеленського не має відношення до юридичних організацій”, – зазначає він у коментарі Суспільному.Суми.

За словами речниці податкової служби області Ольги Кайдаш, на Сумщині зареєстровано понад 40 тис. ФОПів. Скільки з них можуть претендувати на 8 тис. грн, невідомо.

Координаторка Коаліції малого та середнього бізнесу Сумщини Світлана Іченська зазначає: будь-яка допомога потрібна за певних умов.

“Мушу визнати, що навесні, під час двомісячного простою, допомога була надана, і рішення про допомогу, були прийняті набагато пізніше, ніж цей локдаун ми пережили”, – зазначає вона.

За її словами, було дуже багато непорозумінь.

“Так, на три місяці звільнили від сплати ЄСВ. На сьогодні ми маємо те, що Кабінет міністрів щось не доопрацював. Пенсійний фонд України ці три місяці не враховує в стаж”, – додає Іченська.