Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Де в Сумах можна зробити КТ легень безкоштовно?

6,227

За направленням сімейного лікаря безкоштовно комп’ютерну томографію легень можна зробити у
Сумському обласному діагностичному центрі. Про це під час брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій БУТЕНКО.

«Проте хочу нагадати, що на сьогодні заклади охорони здоров’я з 1 квітня мають іншу організаційно-правову форму своєї роботи. З комунальних закладів вони перетворилися на комунальні некомерційні підприємства, тобто стали автономними і у них тепер прямі відносини з державою без обласної ради і управління охорони здоров’я. Фінансування вони отримують безпосередньо через НСЗУ, а також отримали право затверджувати платні послуги. За показами і направленням КТ, безумовно, проводиться, але через масовий запит цієї послуги, зараз затверджений тариф, наскільки мені відомо, 480 грн. Кошти сплачуються через касу закладу. Крім того, КТ роблять у районних закладах – у Роменській, Конотопській, Шосткинській, Охтирській районнихлікарнях» – розповів Сергій Бутенко.

Нагадаємо, під час брифінгу 12 жовтня міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що комп’ютерну томографію і рентген пацієнтам з підозрою на коронавірус оплачуватиме держава. Для цього в пацієнта має бути відповідне направлення на діагностику від сімейного або лікуючого лікаря. Очільник МОЗ наголосив, що комп’ютерна томографія та рентген внесені до ковідного пакету.