Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах морські піхотинці, які гідно пройшли полон, отримали нагороди (Фоторепортаж)

469

У бібліотеці Сумської школи №15 відбулася зустріч з воїнами АТО

Почав спілкування зі школярами голова ГО «Таланти Сумщини» учасник АТО Олег ЛІТВИНЕНКО. Він продемонстрував експозицію свого пересувного музею та відеофільм, де переплітається минуле із трагічними подіями сьогодення.

Ключовим моментом заходу стало нагородження наших мужніх земляків — Віталія МУСІЄНКА та Володимира САЙКО, які у 2014 році потрапили у полон. Дуже скоро, завдяки збігу щасливих обставин й власній спритності, винахідливості, воїни вибралися з полону та продовжили захищати східні рубежі нашої держави.

Віталій Мусієнко коротко повідав свою історію визволення: «Росіяни мене, разом з іншими полоненими передали ДНРевцям. Нас відвезли в комендатуру в Сніжне й тримали у приміщенні колишнього СІЗО, де багато було наших з Іловайського котла. Мене і ще одного полоненого переправили на територію Росії у прикордонне місто Ростов. Російські військові поселили нас у готелі, планували здійснити наступного дня зранку якийсь обмін. На щастя охорони біля готелю не було, тому ми з товаришем не стали чекали ранку, вирішили самостійно дістатися до українського консульства, а потім ми переїхали в Луганську область».

Нагородження проводив представник Сумського морського зібрання, бойовий офіцер Андрій ВОВК. Він вручив піхотинцям нагороди — Хрест Петра Калнишевського «За гідність у полоні». Андрій Вовк розповів про цю відзнаку: «Хрест Петра Калнишевського «За гідність у полоні» отримують воїни різного роду збройних формувань та волонтери, які у ході бойових дій або під час виконання бойового завдання були взяті в полон та не зрадили присязі, виявивши взірець мужності та незламність переконань».

У Віталія Мусієнка та Володимира Сайка за плечима непрості екстремальні випробування полоном, контрактна військова служба у зоні АТО, бойові поранення, повернення додому й адаптація до мирного життя. Нині вони активно займаються патріотичним вихованням молоді. Їх життєвий приклад — це хвилююча та правдива історія героїв нашого часу про чесність, мужність, сміливість та стійкість духа.