У Сумах котельня і досі не почала опалювальний сезон
Виконавчий комітет Сумської міської ради прийняв рішення про початок опалювального сезону ще з 24 жовтня. І дійсно, вже наступного дня “Сумитеплоенерго” опублікувало графіки підключення до опалення будинків і почало виконувати цю роботу. А от Котельня північного промвузла, яка мала б перейти у комунальну власність ще у вересні, але й досі цього не відбулося, станом на 2 листопада не запустила опалення у жоден з майже 300 будинків, які знаходяться у зоні їхнього обслуговування. Сумські посадовці розводять руками і кивають на погодні умови, які, начеб то дають змогу відтермінувати опалювальний сезон, а мешканці будинків намагаються не захолонути у будинках без опалення, гарячої води і світла.
Об’єкти ж соціальної сфери – медичні заклади, школи, дитячі садочки тощо, які знаходяться у зоні відповідальності “Сумитеплоенерго”, почали підключати до опалення ще раніше 24 жовтня.
“У цьому році опалювальний сезон розпочинаємо повільніше, робимо це обережно, щоб запобігти поривам, аварійним ситуаціям. Погодні умови дозволяють це робити”, – говорить очільник громади Олександр Лисенко. За його словами, наразі вже підключено до теплоносія понад 830 будинків – це більше ніж 80% будинків, які обслуговує компанія “Сумитеплоенерго”. Хай там як, але підключення почалося і триває, тобто через кілька днів практично весь житловий фонд у зоні відповідальності “Сумитеплоенерго” буде з теплом. Звичайно, не обійшлося без проблем – десь вже відбулися пориви, десь, у зв’язку з нестабільною енергетичною ситуацією, опалення тимчасово відключають тощо. Але це абсолютно об’єктивні причини, які можна зрозуміти, тим більше, що всі знають у який час ми живемо. Та й тепловики намагаються оперативно ці проблеми вирішити. Скарги деяких сумчан на те, що батареї лише трохи теплі, виглядають доволі дивно – температура на вулиці вдень на минулому тижні досягала 13-15 градусів, тож було б марнотратством “кочегарити” на повну. Якщо можна зекономити, то це потрібно робити. Але так працює “Сумитеплоенерго”.
А от з Котельнею Північного промвузла ситуація, м’яко кажучи, трохи інша. Напередодні початку опалювального сезону практично на всіх будинках, до яких подає тепло КППВ, з’явилися оголошення загрозливого характеру, в яких говорилося, що ЖЕК або ОСББ того чи іншого будинку не виконали підготовчих робіт до опалювального сезону, у зв’язку з чим теплоносій подаватися не буде, і опалювальний сезон під загрозою зриву. Натомість буквально наступного дня, обслуговуючі організації почали розклеювати свої оголошення протилежного змісту, що саме КППВ винна у можливому зриві опалювального сезону, бо будинки до опалювального сезону готові. Отож, замість початку опалювального сезону третина сумчан, крім справжньої війни, отримала ще й битву комунальників у пошуках того, хто ж буде винен у тому, що сумчани сидітимуть у холоді й без гарячої води.
А тут ще раптом виявилося, що КППВ й досі не перейшла у власність громади, хоча наприкінці вересня місцеві депутати проголосували за те, аби придбати Котельню у комунальну власність. Про це розповів директор департаменту інфраструктури Олександр ЖУРБА. За його словами, АТ “СМНВО- Інжиніринг”, якому належить Котельня, з невідомих причин досі не передав корпоративні права: “Дотепер питання ніяк не вирішено. Ще не передали. Вона в статусі ТОВ під “Інжинірингом”, як була, так і є. Якщо передадуться корпоративні права і вона буде в комунальній власності, ми повинні провести аудит, щоб зрозуміти, що там взагалі відбувалося за всі ці роки, які кредиторські-дебіторські заборгованості”.
Отака от ситуація нині з КППВ. Як то кажуть, наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. Тобто повторюється ситуація минулих років, коли третина міста ледве не до середини грудня сиділа без опалення й гарячої води, а місцева влада та керівництво КППВ у авральному порядку шукали шляхи вирішення цієї проблеми. Чогось думалося, що у цьому році ситуація буде інша. Але поки маємо, що маємо.
Щоправда, трохи оптимізму додає те, що речниця “Сумигазу” Анастасія ШИМАРІНА стверджує, що договори на розподіл газу та приєднання до мереж з ТОВ “КППВ” підписані, тобто Котельня має ресурси та можливості для того, щоб почати подавати тепло.
За словами того ж Олександра Журби, розпочати опалювальний сезон КППВ планує на початку листопада. Він також говорить, що підприємство технічно готове до початку роботи, тож тепер лишилося лише отримати “ліміти” від “Нафтогазу”. Нагадаємо, що КППВ обслуговує приблизно 300 житлових будинків та кілька десятків лікувальних та навчальних закладів. Хотілося б, щоб КППВ дійсно почала включати опалення, бо за прогнозами синоптиків, після недавнього потепління очікується похолодання, вночі температура опуститься до нульових і навіть мінусових позначок, тож трішки тепла у оселях сумчан не завадить аж ніяк.