Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах для молоді організували симуляційну гру

28

Симуляційну гру “У шкурі депутата” школярам та студентам запропонували за сприяння Агенства США з міжнародного розвитку. Молодь спробувала свої сили у ролі народних обранців

На заході присутні 42 учасники, як і у справжній сумській міськраді. Вони прийшли зустрітися з представниками міськради та щоб познайомитися між собою.

“Вважаю цей проєкт чудовою нагодою скористатися набутим досвідом та отримати новий. Я є депутатом і секретарем Сумської обласної молодіжної ради та активним громадським діячем. Є такий гарний вислів: вік живи – вік учись. Тому я тут: щоб дізнатися багато нової інформації, яка обов’язково допоможе мені в майбутньому”. – говорить Суспільному.Суми учасниця Анастасія Коломієць.

Своїми очікуваннями поділився Віталій Курганський: “Очікую дізнатися, як працює міська влада, загалом – як працює влада. У нашій країні завжди звинувачують владу, але не мають уявлення, як вона працює. І ось я б хотів для себе дізнатися. У майбутньому в мене є амбітні цілі”.

“Хочу дізнатися про депутатів, як приймаються наші закони, укази, знати свої права і обов’язки, та як їх захищають наші депутати”, – розповідає Ілона Токарева.

Такий захід для молоді організували Сумська платформа реформ спільно з відділом молоді та спорту і Сумським центром дозвілля молоді. Заявки на участь подали майже 100 учасників. Після прочитання анкет і мотиваційних листів обрали 42-х.

“Суть полягає в тому, щоб протягом двох днів відчути себе в шкурі місцевих депутатів, спробувати зрозуміти, як працює місцеве самоврядування, напрацювати рішення, створювати коаліції, просувати свої ініціативи і збирати голоси для їхньої підтримки”, – пояснює співорганізатор Максим Корнієнко.

19 лютого слухали секретаря міськради, що розповідав про структуру ради і обов’язки депутатів.

“Аудиторія дуже сподобалась. Цікаво було працювати з нею, дуже багато було запитань, але час обмежений. Думаю, ще більше було б запитань. Вважаю, що повинен бути розроблений навіть план по школах. Щоб наші випускники 10-11 класів якомога частіше приходили і розуміли, чим займаються депутати”, – сказав секретар міськради Олег Рєзнік.