Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах у новій локації відбулася прем’єра вистави «Брати Чехови» (Фото)

205

Родинний театр «Нянькіни» запросив на прем’єрну виставу «Брати Чехови». Мистецька подія стала знаковою та непересічною з низки причин.

По-перше: колектив театру нещодавно переїхав та обживає нову локацію – затишний і сучасний Конгрес-центр СумДУ (вул. Покровська, 9/1), а по-друге – чеховські персонажі творчо підкорюють нові сценічні підмостки. І варто сказати про ще один хвилюючий нюанс – того березневого вечора театральний колектив уперше зустрівся із публікою після вимушеної зимової перерви в умовах карантину.

Режисерка-постановниця Тетяна Нянькіна на початку дійства розповіла про цікаву історію вистави «Брати Чехови», яка створена під локацію на мальовничій околиці Сум – Луці й нині вдруге знаходить свій дім.

Сюжетна лінія вистави побудована на взаємовідносинах, листуванні братів Чехових, що поєднані із інсценізацією відомих оповідань письменника.

У ході вистави публіка поволі переміщається, так би мовити, «у часі й просторі», де кожна дія-сцена відбувається на окремій локації. Ці переходи логічно вплітаються у заявлену концепцію вистави-привида, вистави-мандрівки, де сама локація – це окремий образ та персонаж. У виставі вдало використовується жанр інтерактивного перфоменса, а тема перебування чеховської родини на сумській землі звучить сучасно та цікаво.

Адже, саме у затишному будиночку на Луці Антон Павлович написав незабутні твори і тут він разом із братами пережив щасливі миті закоханості та творчого натхнення, а також ряд життєвих драм, болісних втрат.

У майбутньому вистава «Брати Чехови» має усі підстави стати чудовим мистецьким доповненням до туристичного маршруту Сумщини.

Вітаємо дружний колектив родинного театру «Нянькіни» із новим етапом творчого розвитку, хай нова локація принесе удачу та стане улюбленим місцем для сумчан та гостей міста!