Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У озеро на Сумщині скидають відходи м’ясокомбінату?

944

За заявою засновниці ГО “Охтирка зелене місто” Алли Максименко представники Державної екоінспекції відібрали проби з озера Ігнатенкове в Охтирці. Причина — скарги на злив відходів Богодухівським м’ясокомбінатом, з яким не справляються місцеві очисні.

Озеро Ігнатенкове в Охтирці — це кінцева точка маршруту водоочищення. Сюди потрапляють відходи після перероблення місцевим підприємством “Водоочистка”. Засновниця ГО “Охтирка зелене місто” Алла Максименко говорить Суспільному.Суми, що за день біля озера можна побачити 5 машин, що їдуть з відходами з Богодухівського м’ясокомбінату з Харківщини. Їх місцеве підприємство приймає на перероблювання.

“Знайшла джерела з неприємним запахом, місцеві люди часто скаржаться на те, що приїжджають машини з Богодухівського м’ясокомбінату і виливають в воду відходи виробництва, тому я подала заяву. Ми знайшли дві точки, одна в вигляді труби, а друга в вигляді бетонного жолоба. Так, активного потоку води звідти не було, але навколо нього була вода іншого кольору і був дуже неприємний запах”.

Понад 10 років тому майновий комплекс, який включає очисні споруди, був переданий Охтирською громадою приватній організації в оренду, розповідає заступниця міського голови Надія Пітюкова.

“Наразі законність чи незаконність тої, чи іншої діяльності приватних підприємців, чи державної установи перевіряється прокуратурою та органами безпеки України. Тому характеризувати діяльність, називати її законною чи незаконною, орган місцевого самоврядування немає підстав. Для цього є відповідні органи”.

Головний інженер приватного підприємства “Водоторгприлад”, дочірнім підприємством якого є “Водоочистка”, Олександр Давидов говорить, що вони діють в правових межах. Скорочуються борги підприємства. Попереду — реконструкція очисних, побудованих в 1980 році.

“Є договір на прийняття відходів. Ми не приймаємо завелику кількість відходів там. Це одна-дві машини в день. При нашій продуктивності очисних споруд у 9000 м3 на добу, у нас є зазор для перероблювання, ще там допустимо стоків у 2-3 рази”, — сказав головний інженер підприємства очистки Олександр Давидов.

5 вересня, за заявою Алли Максименко, фахівці держекоінспекції у Сумській області відібрали проби води в озері. 12 вересня опублікували висновок: “Візуально місць ймовірного скиду не виявлено, у межах прибережної смуги та акваторії озера слідів потрапляння специфічних для м’ясопереробної галузі субстанцій не виявлено. Слідів від руху важкої техніки типу автоцистерн також не виявлено. Зростання таких показників, як біологічне споживання кисню та азоту амонійного свідчать про наявність великої кількості органічних речовин у поверхневій воді, які впливають на рівень розчиненого кисню у водоймі”, — йшлося у повідомленні.

“Висновок нам говорить, що якість води у відібраних пробах відповідає гранично допустимим нормам. Окрім перевищення азоту амонію, сухий залишок — перевищення, ортофосфати — перевищені, також зафіксовано низький рівень розчиненого кисню у воді. Наше місто, мабуть, не влаштовує такий результат. Тут явно виражені забруднення. Я буду подавати ще раз заявку на те, щоб вони виявили, хто саме забруднює наше озеро”, — сказала Алла Максименко, засновниця ГО “Охтирка зелене місто”.

Минулоріч машини, які ймовірно вивозили відходи, були помічені на озері Ігнатенкове під час зливу відходів у водойму, говорить Алла Максименко. Богодухівський м’ясокомбінат відповіді на запит журналістів не надав.