Центр реінтеграції безпритульних у Сумах залишився без фінансування
У Сумах Центр, де допомагають безхатькам, більше не отримує фінансування від міста. Керівники вважають, що винні міські чиновники та казначейство, що не дають грошей.
Сьогодні обід з макаронів з овочевою зажаркою подають коштом волонтерської допомоги. Грошей, які є на рахунку Центру, вистачає лише на чай і хліб, пише Суспільне.Суми.
Зараз у центрі перебувають три десятки людей. Усього він може одночасно вмістити 60 клієнтів узимку та 40 – влітку. Через карантин витрати у центра зросли. Через брак грошей, дезінфікують все власним коштом, говорить медсестра Центру Надія Лебединець.
“На сьогодні нам треба було б бензилбензоат, яким ми обробляємо педикульоз і коросту. Ми в групі ризику, а нам треба і для обробки рук, і рушнички паперові. В нашому закладі немає дезінфектантів. Я за свої кошти купила хлорантоін. Повинні ручки оброблятися, і генеральні прибирання проводитися, і поточні прибирання, в нас двічі на день обробляють”, – каже медсестра.
Немає грошей через заблоковані рахунки. Центр за останні 4 місяці не отримав близько 40 тис. грн на свої потреби.
“Директор Казначейства Конопля своїм вольовим рішенням, не маючи на те ніяких рішень сесії міськради, просто зупинив нам фінансування. Що означає зупинити фінансування комунальному підприємству, яке займається саме людьми? 4 місяці ми не можемо надавати послуги, які в нас прописані за положенням. В нас відключений Інтернет, в нас немає телефонного зв’язку, нас зняли з пульта пожежної сигналізації”, – говорить директор Центру реінтеграції бездомних осіб Андрій Гмиря.
Також, з його слів, не можуть порозумітись з міським департаментом соціального захисту, який вирішив зменшити видатки на утримання закладу. Заступник начальника головного управління Держказначейської служби Андрій Овчаров каже, що рахунки, з яких йдуть гроші зарплату та харчування клієнтів – не блокували.
“На даний час їхні рахунки не заблоковані, бо наступив новий бюджетний рік. Своїх клієнтів вони можуть обслуговувати, бо обслуговування клієнтів коштом захищених напрямків видатків. Торік у них були заблоковані рахунки, але це дія в рамках законодавства. Далі буде вирішувати суд”, – каже Андрій Овчаров.
Зараз конфлікт між центром реінтеграції, казначейством та соцзахистом вивчає суд. Як розповів директор центру, казначейство вимагало від нього надати документ про зменшення фінансування саме його закладу. Коли ж він це не зробив, їм заблокували рахунки.