Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах пройде міжнародний джазовий фестиваль JAZZ BEZ (Афіша)

534

9-11 грудня 2018 р. у Сумах відбудеться Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez. До Сум завітають музиканти зі США, Німеччини та Польщі

Jazz Bez – це масштабний джазовий марафон, що вже 18-ий рік поспіль на початку грудня об’єднує 19 міст України та Польщі. Другий рік Суми долучаються до фестивалю.

Jazz Bez — це одинадцять днів джазу: традиційного і авангардного, українського та світового, елітарного і водночас доступного. Родзинкою фестивалю є поєднання максимальної кількості джазових стилів. До участі у Jazz Bez запрошуються ті музиканти, які саме зараз творять майбутнє світового джазу.

Від заснування Jazz Bez у 2001 році кількість виконавців, які грали тут, перевищила тисячу! Щороку фестиваль розширює межі та запалює на своїй мапі все нові та нові міста. Цього року, зокрема, до їх переліку вперше долучилися Одеса, Маріуполь, Бердичів та Кропивницький.

Загалом, у 2018 році з 6 по 17 грудня XVIII джазовий фестиваль Jazz Bez пройде в 11 містах України та 4 містах Польщі. Він об’єднає довкола джазу Київ (8 днів), Львів (6 днів), Одесу (3 дні), Суми (3 дні), Харків (2 дні), Маріуполь (2 дні), Тернопіль (3 дні), Луцьк (3 дні), Рівне (2 дні), Дрогобич (2 дні), Краматорськ (1 день), Кропивницький (1 день) та польські Вроцлав (2 дні), Перемишль (3 дні), Люблін (1 день), Новицю (1 день).

Засновниками фестивалю є Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та Польський інститут в Києві. Серце Jazz Bez уже вісімнадцятий рік б’ється у Львові, в Мистецькому об’єднанні «Дзиґа», що є його ідеологічним та організаційним ядром. А також цього року до організації заходу долучився київський клуб 32 Jazz Club у тісній взаємодії з Old Fashioned Radio.

Докладну інформацію щодо фестивалю можна знайти на сайті www.jazzbez.org.

У Сумах же в рамках Jazz Bez виступатимуть такі музиканти:

9 грудня (УВАГА. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМІНЕНО! Конгрес Центр СумДУ, вул.. Покровська, 9/1 ), 18:30 – Aleksandra Kutrzepa Quartet (Польща)

10 грудня (Театр юного глядача), 19.00 – Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)

11 грудня (Театр юного глядача), 19.00 – Leléka (Німеччина-Польща-Україна)

Неділя, 9 грудня, 19:00
Конгрес Центр СумДУ, вул. Покровська, 9/1,
Aleksandra Kutrzepa Quartet (Польща)

Репертуар групи – це авторські композиції у сучасній стилістиці джазу та імпровізаційної музики. Довгий час команда працювала над пошуком власного оригінального звучання, безумовно його знайшовши і, таким чином, зайнявши свою окрему нішу на джазовій сцені Польщі. Тепер квартет активно концертує і готує свій дебютний альбом.

Солістка-скрипалька Олександра Кутшепа закінчила аспірантуру Академії музики в Катовіце. Брала участь у різних національних та міжнародних курсах та музичних семінарах, розширюючи межі своєї майстерності та знань. Олександра Кутшепа – двічі фіналістка Novum Jazz Festival у Ломжі у 2015-2016 роках і фіналістка у відкритій категорії фестивалю Azoty Jazz Contest у Тарнові. Скрипалька задіяна у багатьох музичних проектах як сесійний музикант. Зараз вона створює власний музичний матеріал для Aleksandra Kutrzepa Quartet. Викладає в Коледжі джазу у Любліні.

Концерт Aleksandra Kutrzepa Quartet відбудеться у Джазосховищі.
Квитки, придбані раніше, – ДІЙСНІ!
“На знак протесту проти агресії пуйла Джаз Без іде у “Джазосховище”! Бо хочемо жити у мирному місті і бути господарями на своїй землі! Запрошуємо на урочисте відкриття спільного проекту сумських митців та фестивалю Jazz Bez 9 грудня – в особливу локацію у центрі міста, яка ще ніколи не задіювалася для публічних заходів! Заінтриговані? Це підвальне приміщення Конгрес-центру СумДУ, яке буде у нашому розпорядженні лише один день. Але там ми проведемо:

– майстер-клас Aleksandra Kutrzepa Quartet (Польща) (поч. 15:00, вхід за записом по тел. 066 223 91 10)
– фото-виставку, присвячену року Джаз Безу у Сумах (поч. 17:30, вхід вільний)
– арт-інтервенцію проектом “Культурний стан” (поч. 16:30, вхід вільний)
– відкриття фестивалю Jazz Bez – ALEKSANDRA KUTRZEPA QUARTET (Польща) за участі сумських джаз-гуртів “Smoth Jazz” і “All Blues” (поч. 19:00, вхід 200 грн.)”, – повідомила організатор фестивалю Ольга Ковалевська.

 

Понеділок, 10 грудня, 19:00
Театр юного глядача, вул. Покровська, 6
Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)

Відомий нью-йоркський квартет Арка Овруцького (Ark Ovrutski) виступить в Україні з зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Це буде справжнє артистичне шоу, помножене на складну та водночас близьку за сприйняттям джазову музику, а також персональну харизму трубача. Лідер квартету Арк Овруцький — відомий український контрабасист, композитор і бенд-лідер, який нині проживає в Нью-Йорку.

Уродженець Пітсбурга, Бенні Бенак III швидко закріпився серед лідерів джазової сцени Нью-Йорка. Відзначений у “Нью-Йорк Таймс” як віртуозний трубач, окремі компліменти отримав від критиків і як співак, що вміє зачаровувати публіку в дусі класиків жанру, таких як Сінатра чи Мел Торм, перебуваючи під вагомим впливом легендарного Луї Армстронґа.

 

Вівторок, 11 грудня, 19:00
Театр юного глядача, вул. Покровська, 6
Leléka (Німеччина-Польща-Україна)

Українсько-німецький етно-джазовий бенд Leléka – це одне із найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. Проект народився на початку 2016-го у Берліні. А вже у вересні 2017 року бенд отримав перемогу на легендарному фестивалі етнічної експериментальної музики Creole – Global Music Contest.

В основу музики, яку створює Leléka, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднується з сучасним європейським джазом. Талант і сміливість в імпровізаціях, виконавський професіоналізм, помножені на неповторний український мелос, яким захоплюється весь світ, справляють на публіку магічне враження.

Докладніше про фестиваль: jazzbez.org