Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Теорія кольору: підбір кольорів для сайту

60

При розробці сучасних веб-інтерфейсів важливо обрати гармонійне поєднання кольорів. Бо це допомагає привернути увагу до частини сторінки, створити потрібний настрій або асоціюватися з чимось приємним. Розказуємо детальніше про принципи вдалого поєднання кольорів сайту.

Що таке колірна модель?

У світі таке багате кольорове розмаїття. Дизайнери намагаються його точно відтворити, підбираючи кольори для сайту або печаті. Для отримання кольорів, як і в оригіналі, були створені колірні моделі. Це системи представлення та опису кольорів спектра за допомогою набору базових компонентів.

Які є колірні моделі?

Існує кілька різних колірних моделей зі своїми особливостями.

Кольорова модель rgb

У ній колір представляється комбінацією червоного (Red), зеленого (Green) і синього (Blue) компонентів. Кожен з них у колірній моделі rgb може визначатися у діапазоні (0-255), де:

 • 0 – відсутність колірної складової;
 • 255 – її максимальне значення.

У rgb кольори записуються доволі просто.

Наприклад, чистий червоний – це (255, 0, 0). Відповідно, чистий зелений – (0, 255, 0), а чистий синій – (0, 0, 255). Комбінація базових кольорів моделі rgb у різних пропорціях дозволяє відтворити увесь спектр. Ця модель є стандартом для багатьох електронних пристроїв і ПЗ.

Модель cmyk

У ній колір представляється комбінацією таких компонентів – ціан (Cyan), маджента (Magenta), жовтий (Yellow) і ключовий (Key). Модель базується на принципі, що об’єкти по-різному поглинають світло і їхній колір треба відображати у відповідних відсотках.

Наприклад, ось як можна відтворити у cmyk кольори:

 • червоний – C (0%), M (100%), Y (100%), K (0%);
 • зелений C (100%), M (0%), Y (100%), K (0%).

Колірна модель cmyk є однією з основних для подання кольору у друкованих матеріалах.

Модель hsb

 • У ній колір представляють, використовуючи такі базові компоненти:
 • hue або відтінок – задає основний колір;
 • saturation або насиченість – додає білий тон;
 • brightness або яскравість – додає чорний.

Колірна модель hsb використовується в дизайні, печаті та інших галузях для точного визначення кольорів. Для виведення зображення у hsb на екран вона конвертується в rgb, а для друку – cmyk.

Вибір певної моделі залежить від завдання або контексту, в якому вона буде використовуватись. Наприклад, для реклами у мережі важливі не тільки слогани, а й кольори. Детальніше про це можна дізнатися, пройшовши онлайн-курси інтернет-маркетингу.

Колірні схеми

Для  створення гармонійної комбінації кольорів дизайнери використовують різні інструменти. Один з найефективніших – колесо кольорів. Він показує взаємозв’язок між кольорами у візуальному форматі.

Кольорове коло складається на основі таких популярних колірних схем:

 • одноколірна або монохроматична;
 • комплементарна або контрастна;
 • тріадична;
 • аналогова.

Хочете знати більше? Тоді швидше записуйтесь на курси по web дизайну. У Комп’ютерній школі Hillel навчання проводять досвідчені ментори. Отримані знання та навички допоможуть стартувати у проектуванні веб-інтерфейсів.

За матеріалами: https://ithillel.ua