Суші: якою стравою пригостити себе та близьких
Жителі міста Суми, звідки автор статті, нерідко здійснюють поїздки Україною з різною метою. Бувають сумчани, зокрема, в Києві, Дніпрі та Львові. Організація харчування – важлива складова будь-якої подорожі та службового відрядження. У зазначених містах представлений онлайн-ресторан японської кухні Ninja Sushi, відомий не тільки своїми відмінними стравами, а й оперативною службою доставки. Детальнішу інформацію про ресторан ви можете прочитати на його сайті ninjasushi.com.ua, а ми, щоб розбудити апетит і розігріти інтерес у читачів до японських страв, поговоримо далі ось про що.
Чому багато людей люблять суші?
Справді – чому? Автор статті спробував з’ясувати, чи міститься в суші серотонін, або, як ще називають цей нейромедіатор, “гормон щастя”. Ні, не міститься. І тим не менше популярність суші очевидна і вона продовжує зростати з кожним роком. Любов до суші може бути зумовлена кількома чинниками, насамперед такими як:
- Унікальний ансамбль смаків – від свіжих і м’яких текстур риби до кремової структури авокадо і хрусткого водоростевого листа норі. Поєднання солодощі, кислоти, солі та гостроти надає суші характерного смаку, що запам’ятовується. Також важливо додати, що свіжі та якісні інгредієнти, як-от риба, овочі та рис, не тільки надають суші автентичного смаку, а й забезпечують страві високий стандарт якості;
- Здоровий варіант харчування, який забезпечується завдяки наявності в багатьох видах суші низькокалорійних і корисних елементів. Наприклад, риба багата білком, омега-3 жирними кислотами і вітамінами. Рис містить вуглеводи, а у водоростях-норі багато вітамінів і мінералів;
- Великий вибір варіантів і комбінацій суші та ролів, які готують із різних видів риби, морепродуктів, овочів, соусів і спецій, завдяки чому японські страви здатні задовольнити смакові уподобання найрізноманітніших людей;
- Оригінальна естетика страви, красива, витончена й акуратна подача. Кольори, форми і вишуканий зовнішній вигляд суші перетворює прийом їжі на справжнє візуальне мистецтво;
- Соціальний аспект. Подача суші на бамбуковому листі, колективне замовлення і поділ ролів між людьми за одним столом створюють незабутню піднесену атмосферу спільної трапези. Не дивно, що суші стали улюбленим вибором для обідів і вечерь компаній друзів або закоханих пар.
У чому відмінності між суші та ролами?
Для багатьох читачів це питання здасться майже риторичним: ну ясно ж у чому! А ось автор статті на сором свій дізнався про це тільки нещодавно.
“Суші” та “роли”, які ви можете замовити поряд із закусками, напоями, соусами та іншими стравами у згаданому ресторані на сторінці ninjasushi.com.ua – це два пов’язані, але різні поняття в японській кухні. Якщо говорити коротко, суші – це більш загальне поняття, що охоплює різноманітні страви японської кухні, які створюють із рису та різних інгредієнтів. У той час як роли являють собою конкретний вид суші, який характеризується певним способом приготування і подачі. Можна провести аналогію між відбивною та ескалопом, який є різновидом відбивної, що готується зі шматка нежирної свинячої вирізки.
Суші (Sushi)
Як уже було сказано, в основі суші лежить рис, приправлений рисовим оцтом. На верху рисової основи укладають різноманітні інгредієнти. Суші часто подають із соєвим соусом і васабі, вони мають традиційні форми і варіанти, включно з нігірі та сашимі.
- Нігірі (Nigiri). Це невеликі порції рису, що мають овальну або прямокутну форму, на які зверху покладено різну начинку: шматочки сирої або приготованої риби, морепродукти, яєчні скибочки, овочі тощо. Нігірі подають із васабі, яка додає страві гостроти, і соєвим соусом;
- Сашимі (Sashimi). Це тонкі скибочки свіжої риби, морепродуктів або іноді м’яса, які готуються і подаються без рису. Сашимі прикрашають свіжими травами або часточками цитрусових і подають із соєвим соусом і васабі.
Роли (Rolls)
Роли теж є окремим типом суші. Роли містять рис, норі та різноманітні інгредієнти (рибу, овочі, крабове м’ясо, соуси тощо), загорнуті в трубчасту форму, яку потім розрізають на невеликі порції. Власне, роли зобов’язані своєю назвою формі рулету. Існує кілька типів ролів (які ще називають “макі”), що відрізняються між собою способом загортання та основними компонентами:
- Хосомакі (Hosomaki) – тонкі роли, в яких начинка всередині, рис зовні, все загорнуто в норі. Зазвичай хосомакі мають один вид начинки, наприклад, крабове м’ясо, огірок або авокадо;
- Футомакі (Futomaki) – у цих ролах теж начинка знаходиться всередині, а рис і норі зовні, але розмір футомакі помітно більший, ніж у хосомакі. За рахунок цього в футомакі можна помістити начинки більше і різної;
- Урамакі (Uramaki) – роли, в яких рис знаходиться зовні, норі в середині, а начинка розташовується між рисом і норі.
Традиції приготування та оформлення суші в різних країнах
Бразилія
У бразильській кухні популярні роли з використанням місцевих інгредієнтів, таких як тунець, манго, папайя і кокос.
США
У США популярні “крем-суші” (California Roll), де в якості начинки використовується крабове м’ясо, авокадо і огірок. Також поширені роли з копченою рибою і урамакі – роли, в яких рис розташовується зовні, а норі – всередині.
Україна
В Україні популярні роли, такі як “Філадельфія” з крем-сиром і лососем або “Вугор з авокадо”. Також українські суші-ресторани нерідко включають до складу традиційних японських страв елементи місцевої кухні: сир, копчене м’ясо, мариновані огірки, гриби, соус із хріном, що надають суші характерного українського акценту.
Франція
У Франції часто застосовують національні інгредієнти, такі як фуа-гра, для створення унікальних варіантів суші. Деякі ресторани пропонують суші з додаванням французьких сирів.
Японія
В Японії суші традиційно готують досвідчені суші-кухарі в спеціалізованих ресторанах. Меню, як правило, містить такі види суші, як нігірі, сашимі, хосомакі та футомакі. Рис для суші готують із рисовим оцтом, цукром і сіллю, що надає йому характерного смаку. Суші подають із соєвим соусом, васабі та імбиром.
Ці приклади демонструють, як суші під впливом місцевих смаків та інгредієнтів адаптуються до різних національних кухонь, створюючи унікальні нові традиції та варіації страв.
Реклама