Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумской горсовет отправит в Брюссель фото фонтана «Европейский» и обращение на английском

433

Сумской горсовет отправит в Брюссель фото фонтана «Европейский» и обращение на английском
Горожане ломают голову, зачем в Сумы реконструировали фонтан «Дружбы народов» и обозвали его «Европейским». После решения, которое принял горсовет 30 октября, все стало на свои места. Горсовет принял обращение к Президенту Европейского Совета, Президенту Европейской Комиссии, Президенту Европейского парламента и Высокому Представителю Европейского Союза по внешним связям и политике безопасности по поддержке подписания Соглашения об ассоциации между Украиной и Европейским Союзом.
«Редакционно у этого проекта решения будет Дополнение №2, в котором обращение будет переведено на английский. Надеюсь, что в Сумах есть знатоки английского… перевод будет соответствовать нашему проекту решения. Редакционно вставим графический материал – изображение нашего фонтана «Европейский» на фоне флагов Украины, Евросоюза и города Сумы», – заявил на сессии градоначальник.
Эту идею и решение поддержал 51 депутат Сумского горсовета.

Додаток
до рішення Сумської міської ради
Про звернення до Президента Європейської Ради, Президента Європейської Комісії, Президента Європейського парламенту та Високого Представника Європейського Союзу з зовнішніх зв’язків та політики безпеки щодо підтримки підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

від ___ жовтня № ______– МР

Президенту Європейської Ради
Герману Ван Ромпею

Президенту Європейської Комісії
Жозе Мануелу Баррозу

Президенту Європейського Парламенту
Мартіну Шульцу

Високому Представнику Європейського Союзу з
зовнішніх зв’язків та політики безпеки
Кетрін Ештон

У той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається місяць, ми і далі є свідками домінування амбіцій невеликої групи політиків, які навіть не усвідомлюють масштаб геополітичних змін і викликів, які стоять перед Україною.
Ми усвідомлюємо: європейський вектор України перебуває під загрозою.
Україна опинилася в складній внутрішньо– та зовнішньополітичній ситуації, але ніщо ще гірше не може позначитися на політичній стабільності, економічному процвітанні і європейському майбутньому країни, аніж відмова від підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Ми вітаємо принципову позицію ЄС як надійного і відкритого партнера, що будує свою політику на засадах демократії та поваги до прав людини.
Ми, депутати Сумської міської ради, від імені громади міста Суми заявляємо, що місце України серед розвинених країн Європи.
Від часу свого заснування в середині XVII ст. місто Суми завжди вважало себе частиною європейського цивілізаційного простору. У зв’язку з Європою, її духовною, культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше суспільне і державне життя. Жителі та політичне керівництво міста відчувають себе європейцями не тільки за духом, а й за дотриманням універсальних цінностей, які породила європейська цивілізація. Сьогодні близько 70% жителів міста підтримують підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Суми – перше місто в України, яке запровадило практику офіційного використання Прапору Європи на території нашої громади. Сьогодні вже близько 20 українських міст наслідує наш приклад, серед них – Чернігів, Рівне, Луцьк, Львів та багато інших.
У цей важкий момент украй важливо зрозуміти, що ризики непідписання Угоди набагато серйозніші, ніж ризики, пов’язані з її підписанням і подальшою імплементацією.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави в східному напрямку, наслідком якого буде зовнішня політична ізоляція, економічний занепад та втрата ціннісних орієнтирів для цілого покоління сучасних українців, яке дивиться сьогодні на світ вже іншими очима, ніж більшість українських політиків.
У цей важливий момент ми закликаємо Європейський Союз і країни–члени ЄС виявити солідарність з українським народом, довести підтримку і продемонструвати далекосяжне мислення, надавши Україні перспективу європейського майбутнього.
Ми закликаємо ЄС і країни–члени підписати у 2013 році Угоду про Асоціацію, створивши цим додатковий важіль для забезпечення незворотності європейського вибору України.