Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

«Бути поруч»: війна очима капелана

423

Українські воїни боронять нашу країну на сході. Та не лише вони бачили війну. Без зброї, з Біблією в руках на війні служать капелани. На сході Олександр служив капеланом кілька років. За той час багато військових стали для нього друзями.

Олександр був на війні, щоб в усьому допомагати хлопцям, брався за будь-яку роботу. «Бути поруч» – такий девіз капелана. Він підтримував моральний дух воїнів. Хлопці охоче спілкувалися з ним, задавали багато питань, поважали його.

Живуть армійці під землею у бліндажах. Там вони відпочивають і ховаються під час артилерійських обстрілів. Бійці постійно копають окопи, бо це їх безпека. В окопах знаходиться бліндаж-кухня, де хлопці готують їжу. Питну і технічну воду, а також харчі їм постійно підвозять.

Війна має позиційний характер, тому бійці постійно спостерігають за противником зі своїх позицій. Також ведеться розвідка з дрону. Вдень, коли обстрілів майже немає, вони працюють для покращення побутових умов, розповідають різні історії, часто жартують, спілкуються з рідними по телефону. Під час обстрілу усі виходять на позицію і відповідають на вогонь ворога. Противник стріляє переважно вночі, але у разі небезпеки наші військові готові дати відсіч ворогу в будь-який час доби. У кожного бійця є своя особиста аптечка, щоб у випадку поранення терміново надати або отримати першу допомогу. Також на позиціях присутній парамедик, але, якщо його немає, хлопці можуть самотужки допомогти побратимам, за необхідності викликають швидку допомогу.

Олександр розповідає, що хлопці дуже важко переживають смерть друзів. Вони прагнуть якнайшвидшого завершення війни і рішуче налаштовані боронити кордони і захищати мирне населення до її завершення. Найбільше їх дратує нестійке перемир’я. Капелан переконаний у тому, що, якби бійці не захищали свою землю, ворог значно просунувся б вперед і зайняв би ще більше нашої території. Він впевнений, що будь-яка війна є невиправданою і приносить лише горе та руйнування, і має надію на те, що конфлікт на сході України найближчим часом буде вирішено.

Сумчанин Олександр Петренко служив військовим капеланом у зоні АТО з 2016 до 2019 року. Зараз він пастор церкви «Благодать» м. Суми


Юля Биковченко
Панорама №47-2020