Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські теплопостачальники отримають компенсацію

20

Міськрада затвердила Програму відшкодування різниці між економічно обґрунтованими тарифами та такими, які фактично застосовувалися у опалювальному періоді 2021/2022 років на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення. Як зазначив директор Департаменту інфраструктури міста Олександр ЖУРБА, загальна сума компенсації – майже 181 млн грн. Її отримають не лише “Сумитеплоенерго” (88,6 млн грн) та “КППВ” (88,6 млн грн), а й “Міськводоканал” (238,5 тис. грн), “Сумська паляниця” (320,7 тис. грн) та СНАУ (3,164 млн грн). Це ті організації, яким виконком затвердив тарифи.

Бюджет на 2022 рік, програма соцекономрозвитку, низка важливих міських програм та рішення щодо компенсації різниці тарифів для теплопостачальних організацій. Це неповний перелік рішень, ухвалених Сумською міськрадою на засіданні 26 січня.

31 депутат Сумської міськради проголосував за скасування рішення виконкому щодо корегування тарифів для “Сумитеплоенерго”. Рішення, прийняте у робочому порядку, оприлюднене 21 січня, наробило багато галасу: політики та містяни були обурені тим, що підняття тарифів майже на 40% відбулося “таємно” та зухвало.
В соцмережах навіть оприлюднили імена тих, хто поставив свій підпис під цим рішенням, для того, аби містяни могли закликати їх до відповіді.

Втім, депутати наголошували на тому, що виконкомівці помилилися.

Доходи бюджету Сумської міської територіальної громади на 2022 р. складають 3 563,4 млн грн, видатки – 3 746,2 млн грн.

“Сьогодні депутатський корпус буде консолідований у цьому питанні, і ми скасуємо це рішення виконкому. І просив би, щоб не розганяли зраду і не шукали чорну кішку у темній кімнаті. Бо зради там немає, а була технічна помилка”, – зазначив лідер фракції “ЄС” Вадим АКПЄРОВ.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО впевнений, що до цього питання ще повернуться. “До розгляду питання повернемося, але за правильною процедурою. Зараз ця процедура не виконана: два дні на оприлюднення – це дійсно порушення, ми з’ясуємо, чому це було допущено, чому це не було доведено до членів виконкому”, – зазначив він.

Депутат Володимир ЧЕПІК попросив міського голову надати підлеглим доручення щодо розробки компенсаторного механізму для малого та середнього бізнесу, адже зависокі ціни на енергоносії боляче вдарили по підприємцях. Той погодився.

Як зазначив Олександр Лисенко, кошти заощаджені у бюджеті. Певний механізм відшкодування запропоновано на рівні держави: на місцях залишається 4% ПДФО та акциз – 120 млн та 70 млн грн відповідно.