Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські батьки змушені платити за рентген у комунальних лікарнях

441

Маленька сумчанка Софія отримала забій хребта. Також засмучена й мама дівчинки – пані Алла. До проблем, пов’язаних зі здоров’ям донечки, додалися й неприємні несподіванки, з якими вона зустрілася у стінах медзакладу. Мова йде про консультативно-діагностичне відділення №2 , яке працює на вул. І. Сірка, 3. Як відомо, це відділення є структурним підрозділом Комунального некомерційного підприємства “Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди” Сумської міської ради.

Батьків бентежить та обставина, що за рентгенобстеження дитини, яке відбувається у стінах комунального закладу, вони сплачують гроші

Маленька сум’янка у супроводі мами Алли потрапила на прийом до дитячого лікаря ортопеда-травматолога Антона ВАСИЛЬЄВА. Після першого огляду лікар дав направлення до рентгенкабінету, що працює на 4 поверсі поліклініки. Як з’ясувалося, щоб отримати результати обстеження пані Алла змушена була заплатити 75 гривень, з них: по 30 гривень за два знімки та 15 гривень за диск, куди скидають цифрову версію рентгенівського знімку.

Усі ці кошти пані Алла віддала в кіоску, розміщеному у стінах комунального закладу, при цьому не отримала чек. Оскільки альтернативи у збентеженої мами не було, вона заплатила гроші, бо ж на першому місці стояло здоров’я донечки. Звичайно, у неї та, мабуть, і в інших батьків виникає низка питань: чому ми повинні платити гроші за рентгенобстеження дитини, яке відбувається у стінах комунального закладу, чому за диск платимо 15 гривень, коли у звичайному магазині він коштує 6 гривень – удвічі дешевше?

Всі ці питання ми адресували завідуючій Тетяні ЯКУБЕНКО. Вона запросила до розмови лікаря ортопеда-травматолога Антона Васильєва, який зазначив, що у поліклініці роблять рентгенівські знімки на цифровому апараті. «Це сучасне обладнання дає можливість оперативно отримувати якісні знімки й швидко постановити дитині правильний діагноз. Цифровий рентгенапарат працює на основі генератора електромагнітних імпульсів. При цьому рівень опромінення в десятки разів нижчий, ніж на застарілому обладнанні», – пояснив Антон Володимирович й додав, що держава не виділяє кошти ні на диски, ні на друк знімків й саме тому ці витрати лягають на плечі батьків.

«Улітку поточного року у ході впровадження наступного етапу медреформи ситуація має поліпшитися», – Тетяна ЯКУБЕНКО, завідувачка консультативно-діагностичного відділення №2

Як повідомила Тетяна Якубенко, улітку поточного року у ході впровадження наступного етапу медреформи ситуація має поліпшитися. «У ході впровадження вторинної ланки меддопомоги ми отримаємо комп’ютери, плануємо встановимо програмне забезпечення. Ці новації дадуть змогу лікарю вивчати рентгенівські знімки на моніторі у себе в кабінеті, й, звичайно, відпаде необхідність у друкуванні знімків та їх запису на диск-носій», – пояснила Тетяна Володимирівна.

Ми сподіваємося, що саме так й станеться й вже через декілька місяців новації прийдуть до Консультативно-діагностичного відділення №2. І батьки не будуть друкувати та витрачати власні кошти на рентген-знімки, а на зекономлені кошти, наприклад, куплять нове вбрання для занять танців.

Олена Шевченко
Панорама №17-2019