Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщиною курсує “Мобільний клас безпеки”

91

Ще на початку жовтня 15 мобільних класів безпеки поїхали з Києва до 10 регіонів України. Це проєкт здійснився спільними зусиллями ДСНС та МВС України за підтримки UNICEF Ukraine та Національної поліції України. Такі класи будуть підвищувати обізнаність в основному дітей щодо правил безпечної поведінки та формування культури безпеки. Кожен “клас на колесах” обладнаний спеціальним устаткуванням для занять як всередині «пересувного» класу, так і назовні.
“У цих класах усе побудоване за зональним принципом, – коментує начиння спецавтівки речник ГУ ДСНС України у Сумській області Олег СТРІЛКА. – Є зона мінної безпеки, пожежної безпеки, зона з правилами поводження на водних об’єктах, і зона медичної допомоги. Також у кожному класі наявна форма, яку діти зможуть приміряти. Таким чином, ми змалечку даємо дітям розуміння, що людина в формі – це захисник”.
Мобільні класи безпеки вкрай необхідні для Сумщини, оскільки область має найбільшу протяжність державного кордону з росією, великі території заміновані ворогом, а в деяких громадах обстріли відбуваються постійно. Тому завдяки таким класам рятувальники мають змогу дістатися в різні куточки регіону і дати не тільки дітям, а й дорослим необхідні безпекові знання.
Співробітники ДСНС і поліції, яки виїжджають на зустріч з дітьми прикордоння у мобільному класі, повністю підготовлені до спілкування з малечею і знають, як правильно розповісти дітям про мінну і пожежну небезпеку. Зараз це, на жаль, найбільш актуальна тема. Ближче до літа, каже Олег Стрілка, працівники мобільних класів трішки змінять навчальний вектор і будуть розповідати дітям ще й правила безпеки на воді.
У Сумській області мешканці населених пунктів, які щодня потерпають від ворожих обстрілів, вже мали змогу познайомитися з диво-класом і констатують, що такі класи – це цікаво і корисно не лише дітям, а й дорослим.

Наташа Акулова, Панорама, №45-2023