Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Страхування від нещасного випадку: зміст та особливості

336

Що являэ собою страхування від нещасного випадку?

Це найдоступніший за вартістю вид страхування та найпоширеніший. Під нещасним випадком розуміють непередбачувану подію, яка спричинила ушкодження здоров’я потерпілого. Яскравим прикладом нещасних випадків слугують аварії, катастрофи, опіки, аварії, що виникли підчас дорожньо-транспортного руху. Предметом страхового договору у цьому випадку може бути майнові інтереси особи, що застрахована. Об’єктом страхування виступає страховий випадок.

Страхування від нещасного випадку має свої особливості:

1. Ризиковий вид страхування, бо відсутня нагромаджувальна функція.

2. Якщо страхова подія так і не наступила, то страхувальник втратив те, за що купував поліс, бо гроші не повертаються.

3. В залежності від ушкодження застрахованої людини при настанні страхового випадку виплачується певна сума грошей.

Страхування від нещасних випадків розділяють на групи в залежності від таких критеріїв:

1. Наскільки вільне виявлення волі страхувальника – добровільне і обов’язкове;

2. Чисельність страхувальників в договорі – індивідуальне і групове.

Згідно закону проводиться обов’язкове страхування, проте буває договорі и на добровільній основі між страхувальником та страховиком, яке фінансується за рахунок фізичних або юридичнім осіб. Фінансується обов’язкове страхування державою або підприємством. В угоді індивідуального страхування тільки одна застрахована людина. Колективне страхування частіше представлене, страхуванням роботодавцем свого колективу. Вік застраховано залежить від правил фірми, як правило, він коливається десь від 1 року до 65-70 років.

Категорії осіб, що мають и не мають права на страхування

Хворі на епілепсію, психічні розлади, інваліди першої групи, наркомани, алкоголіки – всі вони згідно з чиннім законодавством не мають можливості застрахуватися від нещасних випадків. Щоб уникнути шахрайства, застосовується часова франшиза, що дозволяє уникнути відповідальності страховика за існуючим договором. Іноді страхування життя передбачає страхування від нещасних випадків. На відміну від першого полісу, цей може мати територіальне обмеження. Наприклад, страхування найманих працівників від нещасного випадку на підприємстві обмежується територією цього підприємства. Мета такого виду страхування – забезпечити людину, що втратила здоров’я через настання страхового випадку захист та матеріальне відшкодування.

Вартість страхового полісу такого виду страхування залежить від декількох факторів: страхової суми, сфери занять, терміну страхування та умов, що впливають на ризик виникнення страхового випадку.