Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Справи санкційні

172

Президент США Джо Байден оголосив пакет санкцій проти Росії. Зокрема проти Внєшекономбанку.

Разом із материнською компанію під санкції потрапили 25 “дочок”, серед яких і українська філія – Промінвестбанк. 99,77% акцій Промінвестбанку, що належать ВЕБ.РФ.
У березні-2021 указом Президента України було введено в дію рішення РНБО продовжити на три роки санкції проти Промінвестбанку.

Цікаво, що за рахунок Промінвестбанку намагалася компенсувати свої втрати в Криму група Коломойського. Навіть отримала рішення Арбітражного суду (м. Гаага, Нідерланди) від 02.05.2018, яким було задоволено позов низки компаній, пов’язаних з І. Коломойським і його партнерами, та стягнуто з РФ 159 млн дол. як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією. На виконання рішення суду акції Промінвестбанку виставили на аукціон…. тривають судові процеси за позовами банку, до банку і т. д.

Цікаво, чим займатися російські банки на території України? Чи не можна стягнути їх майно в рахунок шкоди заподіяної громадянам України агресією РФ? Зокрема є такий Промінвест і в Сумах.