Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

56

Сумська область стала першою, використання земель якої вивчали у рамках у рамках проєкту, який реалізує “Vkursi agro” за фінансування USAID — Агенції США з міжнародного розвитку — по всій Україні

Наприклад, кукурудзяне поле, що належить Липоводолинській громаді Роменського району за картою — поруч зі старими фермами за селом Новосеменівка. За публічною кадастровою картою тут — два гектари державних земель запасу. За словами Олександра Солонікова, на цю землю зараз оформлюють право власності, повідомляє Суспільне.Суми . Чоловік як керівник організації ветеранів АТО допомагає побратимам в оформленні документів.

“Наразі ця земельна ділянка — у фізичних та юридичних осіб ні в приватній власності, в користуванні не перебуває. Це землі запасу, які не повинні бути розорані, на яких не повинно нічого бути посаджено. Однак ми бачимо трішки іншу картину: зараз росте кукурудза. Зі слів місцевого населення обробляє цю ділянку вже не перший рік місцеве агропідприємство”, — розповідає він.

Цього тижня київська компанія “Vkursi agro”, яка використовує ІТ-технології для аграрного бізнесу, оприлюднила свої результати аналізу земель сільгосппризначення Сумщини. За словами керівника фірми Романа Граба, вони проаналізували 1 млн 225 тис. га сільськогосподарських земель Сумщини. З них майже 348 тис. га – ризикові землі.

“З цих 340 тисяч, умовно кажучи, визначених нами як ризикових, фактично, за результатами аналізу, ми визначили, що є певні обставини, які можуть призводити до того, що громада недоотримує кошти. Коли ми зацифрували всі поля Сумської області, то можемо сказати: оці ділянки потрапляють в поля і обробляються суцільним масивом, а ці ділянки в поля не потрапляють, а обробляються одноосібником. Орендна плата за такі ділянки сплачується поза договором оренди або договір оренди, якщо він і є, то зареєстрований давно і держава його не бачить”, — зазначив він.
Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Як висновок, вважають аналітики, місцеві бюджети Сумщини щороку втрачають, щонайменше 788 млн грн. Телефоном землевпорядник Липоводолинської громади Олександр Погрібний сказав: землі запасу з державної власності до комунальної вони отримали 27 травня 2021 року, не встигли оформити та проінспектувати.

За підрахунками Олександра Солонікова, з 1 га кукурудзи аграрії отримують щонайменше 30 тис. грн прибутку.