Що варто знати про дозування хімії для басейну у спеку
Одним з найкращих варіантів проведення часу для всієї родини стануть водні розваги. Але якщо найближче водоймище далеко або його чистота викликає сумніви, то варто організувати власне на присадибній ділянці. Це вимагатиме уваги і догляду, але якісна хімія для басейну подарує кришталеву чистоту воді і можливість насолоджуватися веселим відпочинком протягом усього літа. Головне, вибрати правильні препарати і дотримуватися рекомендованого дозування під час їх додавання.
До чого призводять помилки в догляді за басейном
Прямі сонячні промені і високі температури перетворюють воду на розсадник бактерій і неприємних запахів. Але якщо перевищити обсяг знезаражувальних речовин, що додаються для знищення патогенів, то можна зіткнутися з низкою неприємних наслідків. А за їх нестачі дезінфекція не буде ефективною. Більшості власників басейнів нерідко доводиться стикатися з такими проблемами:
- надлишок хлору — подразнення шкіри та очей, свербіж тіла, швидке вицвітання купальників;
- надмірна кількість альгіциду — піна на поверхні, слизькі стінки;
- неправильний pH — корозія або накип на обладнанні.
Правильне дозування залежить від обсягу води та її температури, частоти використання басейну та погодних умов. Без знань та точного дотримання пропорцій знезаражувальні компоненти стають не помічниками, а джерелом проблем.
Основні типи хімії та їхнє призначення
Для комплексного догляду потрібна низка препаратів, кожен з яких виконує певні функції:
- дезінфектори — знищують віруси, бактерії та інші шкідливі мікроорганізми;
- регулятори pH — підтримують оптимальний рівень кислотності;
- флокулянти — зв’язують дрібні частинки бруду, щоб вони осіли і були видалені фільтрацією.
Щоб придбати необхідні засоби в достатньому обсязі, важливо правильно розрахувати обсяг води в басейні. Принцип простий: все залежить від форми і параметрів штучного водоймища. Використовується стандартна формула розрахунку обсягу:
- для прямокутного — добуток довжини, ширини і глибини;
- для круглого — добуток глибини, радіуса в квадраті і числа Пі.
Для конструкцій більш складних форм можна використовувати усереднені значення або окремо розрахувати обсяг кожної частини і скласти всі результати.
Як підтримувати оптимальні показники
Точна інформація про дозування конкретного хімічного засобу зазначена на упаковці — важливо купувати сертифіковану продукцію. Базові рекомендації:
- хлорвмісні препарати — 2–3 грами на 1 м³ кожні 2–3 дні (для дитячих басейнів дозу можна скоротити);
- флокулянти — в рідкому вигляді достатньо 10–20 на 1 м³, але використовувати цю категорію препаратів потрібно лише в разі помутніння води;
- альгіциди — 5 мл щотижня в профілактичних цілях (на 1 м³), але з інтервалом не менше 6 годин після додавання хлору.
Проводити тестування води необхідно не рідше двох разів на тиждень, щоб своєчасно коригувати показники. За суворого дотримання інструкцій виробника і точного дозування з експлуатацією басейну не виникне жодних складнощів — і він радуватиме своїх власників протягом усього літа.
Реклама