Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Що готує кіберспорт у 2023 році: розклад головних турнірів

93

Кіберспортивні змагання з кожним роком набирають все більше прихильників, тож суспільний інтерес до них зростає. Лідерами серед дисциплін лишаються RPG Dota 2 та шутер CS:GO. Ці ігри збирають величезну аудиторію, а на турнірах з них розігруються сотні тисяч чи навіть мільйони доларів призових виплат. Дещо менший інтерес мають League of Legends, Valorant, StarCraft, Overwatch та інші дисципліни. Тож не дивно, що у більшості кіберспорт асоціюється саме з першими двома.

Міжнародні змагання з CS:GO та Dota 2 розподіляються на кілька рівнів. Найважливішими з них є «мейджори» – головні турніри, в ході яких визначаються чемпіони світу. Ці події привертають найбільше уваги з боку як глядачів, так і спонсорів. Тому призові фонди на них можуть сягати десятків мільйонів доларів. Рекорд за цим показником у світі кіберспорту утримує чемпіонат The International 2021 з Dota 2, в ході якого було розіграно $40 млн.

Результати та розклад головних змагань з CS:GO

З 3 по 9 квітня 2023 року проходили регіональні кваліфікаційні раунди Blast.TV. В Азійсько-Тихоокеанському регіоні переможцем відбору стала команда The Mongollz, в Американському – Team Liquid, а в Європейському – Apeks. Всього за результатами відбіркових змагань 8 команд кваліфікуються на головний турнір, який пройде у Парижі з 8 по 21 травня. Його призовий фонд складе 1,25 млн доларів США. Також поціновувачів КС:ГО у 2023 році чекають наступні великі змагання:

  • 7–11 червня – Premier Spring Final 2023 (призовий фонд 425 тис. доларів);
  • 25–26 липня – IEM Cologne 2023 (1 млн);
  • 30 серпня – 10 жовтня – ESL Pro League Season 18 (850 тис.);
  • 22–26 листопада – BLAST Premier Fall Final 2023 (425 тис.);
  • 13–17 грудня – BLAST Premier World Final 2023 (1 млн).

Також поціновувачів CS:GO у 2023 році очікує низка турнірів меншого калібру. Таких змагань у календарі значно більше, але глядацький інтерес до них не такий високий.

Новини Дота 2: DPC вже незабаром

В світі Dota 2 головними подіями весни стали змагання другого туру DPC 2023 з призовими фондами в 205 тис. доларів кожен. Вони проходили з 12 березня по 3 квітня. Саме з ними пов’язані головні новини Дота 2. В південноамериканському регіоні переможцем змагань стала команда Beastcoast, а в північноамериканському – TSM. Східноєвропейський турнір виграли HellRaisers, а західноєвропейський – Team Liquid. У південноазійському регіоні перемогли Talon Esports, а китайські змагання виграли Xtreme Gaming.

За даними новин Дота 2, переможці регіональних турнірів отримали по 30 тис. доларів. Крім того, вони, а також частина команд, що фінішували нижче (1–2-ге місця з американських зон, 1–3-те – зі східноєвропейської та азійської, 1–4-те з західноєвропейської та китайської), виграли путівки на Berlin Major 2023 ESL. Цей турнір пройде з 26 квітня по 7 травня, а його призовий фонд сягне 0,5 млн доларів.

Автор sport.ua: Сергій Циба