Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Життя після смерті. ОСББ Сумщини

279

Нинішня голова путивльського ОСББ «Сейм-2016» Тетяна КАРДАШОВА очолила його зовсім несподівано й за непростих, навіть драматичних життєвих обставин. Так склалося доля, що у 2016 р. це об’єднання організовував її чоловік – Юрій Іванович. У 2017 р. після його несподіваної смерті пані Тетяна, яка працювала в ОСББ бухгалтером, змушена була продовжувати справу, започатковану її покійним чоловіком.

«Він дуже хотів, щоб наше ОСББ було успішним. Коли так сталося – люди мене підтримали. Хоча ситуація була непростою, адже ОСББ мало непогашений кредит», – згадує Тетяна Олексіївна.
Вона розповідає, що їх об’єднання брало два кредити. Перший – для встановлення 12 вікон у під’їздах у будинку, бо старі вікна зовсім не тримали тепло. А за кошти другого кредиту ремонтували частину даху, який протікав.

Застарілі комунікації – найболючіша проблема

Компенсації з державного та обласного бюджетів склали майже третину кредитних коштів. Загалом ці виплати становлять 178 тис. грн. «Кредитна допомога дуже важлива, адже ціни на будівельні матеріали увесь час ростуть, а у господарстві будинку є невідкладні будівельні, аварійні та інші роботи», – відзначає Тетяна Олексіївна. Вона розповідає, що біля їх п’ятиповерхового на 75 квартир невеличкого будинку територія змінюється на краще. Минулого року у дворі встановили 10 зручних лавочок зі спинками, також частково почали замінювати застарілі каналізаційні комунікації у підвалах будинку.

«Поточного року цю справу ми продовжимо й вже приготували пластикові труби для заміни у 5 та 6 під’їздах. Дірява й занедбана каналізація у підвалах – це найболючіша та нагальна проблема. Застарілі чавунні труби часто засмічуються, забиваються. При їх ремонті, коли приїздять сантехніки, вони їх часто пошкоджують, а іноді просто ламають», – бідкається голова ОСББ та озвучує ще одну проблему. Мова йде про крадіжки електрообладнання. Ці втрати ОСББ вимушене компенсувати за власні кошти. «Оце дуже велика проблема, з якою ми не можемо впоратися. Ми і ревізію робили, і замки ставили, але все одно крадіжки продовжуються», – бідкається Тетяна Кардашова.

Навесні мешканці разом вийшли на суботник, прибрали прилеглу територію

Тетяна Олексіївна відзначає, що усі мешканці вчасно й систематично платять за комунальні послуги, це дає можливість вчасно погашати кредити, вести господарську діяльність. «Навесні наші мешканці разом вийшли на суботник, прибрали після зими прилеглу територію. Незабаром власними силами приступимо до фарбування лавочок та облаштування нової пісочниці для малечі».