Реєстрація фінансової установи: що потрібно знати про статутний капітал
Варто будь-якому підприємцю-початківцю запустити процес реєстрації свого підприємства, він тут же стикається з масою питань і вимог, що виходять з боку держави.
Так, реєстрація фінансової установи – це комплексна процедура, яка неминуче змусить вас подбати про цілу низку нюансів – необхідний рівень кваліфікації та досвід роботи співробітників, відповідність вашого приміщення всім прописаним у законі вимогам і, звичайно ж, так званий статутний капітал, про який, власне, і йтиметься.
Що ж це таке?
Вимоги до статутного капіталу є завжди – не тільки якщо ви вирішили відкрити фінансову установу, однак саме в цьому випадку сума ця буде досить велика, і це не дивно: компанія, яка планує мати справу з фінансами, повинна і сама мати солідний капітал. Візьмемо конкретний приклад. Наприклад, ви запланували реєстрацію фінустанови у Києві та вже зібралися подавати документи до відповідних органів. Як розрахувати ваш статутний капітал та який його мінімальний допустимий розмір?
Відповімо на ці питання у зворотному порядку. Щодо абсолютного мінімуму, який допускається законом, то тут є два варіанти:
- перший – п’ять мільйонів гривень, якщо ви плануєте залучати до роботи кошти фізосіб;
- другий – три мільйони гривень, якщо до ваших планів входить виключно взаємодія з юридичними особами.
Це і є той мінімальний поріг, нижче якого реєстрація фінансової установи буде неможлива. Тепер про те, як статутний капітал розраховується.
Під час реєстрації фінустанов засновники нерідко плутають статутний капітал із тими коштами, який спочатку власники інвестували у проект. Щоб дізнатися необхідне число, потрібно від цих коштів відняти розмір їх офіційних заборгованостей. Отриманий результат і буде шуканим розміром статутного капіталу.
Що далі?
Розрахунок та забезпечення мінімального розміру статутного капіталу – це півсправи. Друга – це підготовка та надання всіх підтверджуючих документів. Сьогодні у Києві є юридичні організації, завдяки яким реєстрація фінансової установи відбувається дуже швидко та легко. Власне, вони беруть на себе всі бюрократичні проблеми і вирішують їх за мінімум часу. Реєстрація фінансової установи та вирішення всіх питань зі статутним капіталом у подібних випадках займає лише кілька днів.
Якщо вам потрібно більше подробиць про реєстрацію фінансових установ, ви гарантовано знайдете їх на цій сторінці, адвокатське об’єднання «Зігма» – дозволяє вирішувати подібні питання швидко та легально. Таким чином, проста реєстрація фінансової установи та підтвердження статутного капіталу – це реальність.
Реклама