Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Путін=ПетроІ ???

71

Нещодавно кремлівський гімнюк порівняв себе з Петром I.

Кацапські історики люблять згадувати Полтаву. Але після Полтави відбулися не менш важливі події, що демонструють Петра I в іншому світлі.

По-перше, це знищення Запорозької Січі.
Ясно, з москалями треба було щось робити.
Після смерті Мазепи у Бендерах (це Османська імперія), куди він емігрував після поразки, боротьбу проти Москви очолює П. Орлик, який уклав угоду зі шведами, турками та кримськими татарами. Долучилися й поляки.

Суспільство та майже всі правобережні полки, за винятком декількох сотень Білоцерківського полку, перейшли до лав його армії. А на Слобожанщині татарам не чинили опору, оскільки бачили серед них козаків.

Однак під час облоги Білої церкви татари, що були невдоволені тим, що їх позбавили можливості грабувати захоплені території, втекли. Орлик був змушений відступити, а московські війська розпочали Прусський похід у напрямку межиріччя Дністра та Прута. У ньому брав участь і Петро I.
8—9 липня біля села Стенілешть відбулась вирішальна битва походу, внаслідок якої московська армія була повністю оточена. Капітуляція московитів була неминучою. Турецькі війська припинили атаки лише за величезний хабар турецькому головнокомандувачу та іншим начальникам. Москалі отримали вільний вихід з Молдови, але Московське царство повертало Османській імперії Азов і ліквідовувало фортеці на Азовському морі. Петр I втік. Однак війна тривала ще до підписання Адріанопольської мирної угоди 1713 р., де, до речі, визнавалася юрисдикція Османської імперії над Військом Запорозьким.

Висновок: я повністю згоден з Путлером – він обісреться в Україні, так само як Петр I під час Прусського походу.