Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Прозріння чи безвихідь керівництва ВО «Батьківщина»?

153

Не встигла громадськість Сумщини отримати підтвердження про звільнення О. Волкова від обов’язків куратора Сумської обласної організації ВО «Батьківщина», як із джерел, близьких до КОДу, з’явилася нова інформація. Керівником об’єднаного штабу опозиції по виборах до Верховної Ради на Сумщині є бачення призначити Олега Медуницю.
Дійсно, дана кандидатура є незаперечним лідером опозиційних сил. На його досвіді, бойовитості, фактично тримається обласний Комітет опору диктатурі на Сумщині.
Яка ж роль відводиться «кураторам» та керівникам обласної «Батьківщини»?
Відомо, що обласний комітет опору диктатурі виступив категорично проти підтримки кандидатури О. Волкова на виборах до Верховної Ради. У разі ж призначення керівником виборчого штабу О. Медуниці не лише О. Волков, а й все його близьке оточення усувається від керівного впливу на виборчий процес.
Зрозуміло, що без рішення вищого керівництва ВО «Батьківщина» такі зміни уявити неможливо.

Що могло стати причиною? Наведемо декілька прикладів.
Не секрет, що на даний час рейтинг «Батьківщини» в місті Суми впав до катастрофічних 16%, а особистий рейтинг голови обласної партійної організації О. Лисенка наблизився до 2%.
В обласній раді фракція партії «Батьківщина» повністю вийшла з-під партійного контролю. У фракції утворилися групи, які є підконтрольними певним особам: О. Лисенку та О.Волкову – 1 депутат; О. Саєнку – 2 депутати; Ю. Сербіну – 2 депутати; визначаються – 3 депутати; І. Сідельнику – 5 депутатів; Г. Дорошенку – 10 депутатів. Тому під час голосування ними враховується думка своїх «кураторів», а не партійні рішення.
Навіть у проголошеній партією всеукраїнській акції «Ні політичним репресіям!» фракція участі не брала. Лише депутат В.Шульга пробув без піджака в сорочці з таким надписом рівно стільки часу, скільки було потрібно прес-секретарю партії, щоб його сфотографувати для звіту в Києві.
Не менш яскравим є й інший приклад.
Під час прийняття Сумською обласною радою проекту бюджету на 2012 рік, запропонованого Партією регіонів, фракція (за виключенням одного голосу) дружно проголосувала «за», в тому числі проголосували і члени бюро обласної партійної організації “Батьківщини”.
За подібні голосування депутатів в інших областях повиключали з партії та фракції.
Нами проаналізовано те, що на поверхні. Але є й інші версії.
Повернемося до прохідних місць у партійних списках до Верховної Ради. Минулого разу однопартійці вже не допустили в ці списки О. Волкова, про що він розповідав у пресі. Але його прізвища не буде там і цього разу. Не пропонували це місце ні колишньому голові парторганізації Г. Дорошенку, ні теперішньому – О. Лисенку. Тому має право на життя версія про те, що ця амбітна трійця домовилася про певну співпрацю, маючи претензії до керівництва партії і особисто до О.В.Турчинова. Той, у свою чергу, почав вживати контрзаходи.
Час це заперечить чи підтвердить. Як і інформацію про те, що обласна депутатська більшість поповниться ще 16 депутатами. Будучи вірними кожен своєму «кураторові», вони вирішили здійснити свої мрії, не чекаючи жовтневих змін.
Дочекаємося.

Олена Ставицька

На правах PR