Прокуратура не нашла подтверждение «Пирамиде Чмыря»
Фактів перешкоджання здійсненню виборчого права громадян не виявлено
У газеті «Панорама» (див. №№ 42 і 43 від 13 і 20 жовтня поточного року) були опубліковані статті «Пирамида Чмыря» і «Пирамида Чмыря-2», які набрали широкого громадського резонансу. У них, зокрема, вказувалось на підкуп виборців та інші факти перешкоджання здійсненню виборчого права громадян. Крім того, до прокуратури області надійшла заява автора зазначених публікацій з проханням провести перевірку вказаних у них фактів. З цього приводу прес-служба наглядового відомства уповноважена повідомити наступне.
Прокуратурою області із залученням підрозділів УМВС України в області проведена перевірка на предмет об’єктивності наведених у публікаціях фактів. По-перше, опитані під час перевірки особи, які вказувались у статтях як учасники мережі агітаторів, заперечили факт отримання винагороди за заповнення анкет або за голосування на місцевих виборах за конкретну партію.
По-друге, за інформацією Сумської обласної виборчої комісії, відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», до повноважень якої належить здійснення в межах відповідної території контролю за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори, не виявлено фактів неправомірного використання коштів виборчого фонду Сумської обласної організації Партії регіонів. Ніякі кошти на цілі, вказані в матеріалах газети «Панорама», не використовувались, перевіркою таких фактів не встановлено.
По-третє, крім заяви журналіста газети «Панорама», інші звернення чи заяви суб’єктів виборчого процесу про перешкоджання здійсненню виборчого права, поєднані з підкупом виборців у спосіб, зазначений у публікаціях, ні до окружних виборчих комісій, ні до органів прокуратури області, ні до підрозділів УМВС України в Сумській області не надходили.
До речі, сама автор публікацій, будучи опитаною працівниками УМВС України в Сумській області, не надала ніяких конкретних відомостей щодо підкупу виборців, бо вони в неї відсутні.
Таким чином, перевіркою не здобуто об’єктивних даних, які б свідчили про факти перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права, підкупу виборців. Виходячи з цього, прокуратурою області 8 листопада 2010 року в порушенні кримінальної справи за матеріалами перевірки доводів, викладених у вище згаданих публікаціях газети «Панорама», відмовлено на підставі ст. 6 п. 1 Кримінально-процесуального кодексу України у зв’язку з відсутністю події злочину, що кваліфікується ст. 157 Кримінального кодексу України. Про прийняте рішення повідомлено автора зазначених статей із роз’ясненням права оскарження рішення прокуратури в судовому порядку.
Як ми вже повідомляли, під час голосування 31 жовтня звернень чи заяв суб’єктів виборчого процесу до органів прокуратури не надходило. Принаймні серйозних підстав для прокурорського реагування на цьогорічних виборах не було. Якщо й були певні порушення, переважно організаційно-технічного характеру, то їх усунення виключно в компетенції територіальних виборчих комісій та місцевих судів.
Прес-служба прокуратури Сумської області