Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Правила безпечного використання кредитної картки

146

На Заході та в США споживчі кредити є звичним джерелом фінансування для оплати навчання, оренди житла, побутових витрат. В Україні кредит на поточні потреби ще не набув широкого поширення, проте кредитна картка з’являється у дедалі більшої кількості банківських клієнтів. Часто її пропонують відкрити разом із платіжною карткою безкоштовно. Користуватися своєю відкритою кредитною лінією просто, адже гроші автоматично списуються при розрахунку кредиткою. Щоб не втрапити у великі борги, при користуванні нею варто дотримуватися кількох рекомендацій.

При оформленні слід уважно вивчити умови й тарифи. У фокусі уваги такі параметри:

  • розмір кредитного ліміту — граничної суми, яку можна використати у борг;
  • рівень процентної ставки за користування позиковими коштами;
  • наявність додаткових бонусів — процентних знижок, пільгових періодів;
  • комісії та платежі за обслуговування кредитного рахунку.

За ними можна оцінити, наскільки вигідним є користування банківським картковим кредитом. Особливу увагу слід надавати грейс-періодам, тобто пільговому терміну користування позиковими коштами без нарахування відсотків. У різних банків та на різних програмах обслуговування його тривалість відрізняється. Якщо вчасно повертати позичені кошти, грейс-період триватиме постійно, що є найвигіднішими умовами користування кредитною карткою.

Заборгованість варто гасити повністю, а не частинами, щоб нараховані проценти не перекривали вигоду від використаних коштів. Тіло кредиту потрібно виплатити якнайшвидше, щоб не було на що нараховувати відсотки, а отже обійшлося без переплати банку.

З кредитки не варто знімати готівку. Комісія за таку операцію може досягати 5% від суми. Також ця операція у більшості банків не входить до умов пільгового періоду, а отже одразу після її здійснення банк почне нараховувати відсотки за кредит.

З кредиткою легко витратити більше, ніж потрібно. Щоб цього не сталося, варто заздалегідь продумати свій бюджет та встановити денні ліміти на картці. Ця порада дієва і для платіжної картки. Вона допоможе тримати рівновагу між доходами та витратами, не забувати, що запозичені кошти теж доведеться повертати.

Контролювати баланс на карті легко з мобільним банкінгом та sms-інформуванням. У банківському додатку можна відстежувати транзакції, отримувати фінансові виписки, регулювати добові ліміти на готівкові та безготівкові операції. У крайньому випадку при крадіжці картки чи факті шахрайства її легко заблокувати, не витрачаючи час на дзвінки до кол-центру банку.

Якщо ухвалено рішення відкрити кредитну картку, нею потрібно регулярно користуватися. Зі «сплячих» кредитних рахунків банк може стягувати комісію за обслуговування, тому їх наявність зовсім втратить сенс. Тож щонайменше слід поцікавитися про наявність такої комісії. Якщо постійно користуватися кредитними коштами, можна залишатися у грейс-періоді, брати участь у спеціальних акціях та отримувати бонуси, поступово збільшуючи свій кредитний ліміт у якості лояльного, активного клієнта.

Кредитна картка надає впевненості у своєму фінансовому становищі, допомагає уникати складних періодів «до зарплати» та дозволяє не боятися неочікуваних витрат. Головне — використовувати її обачно, прораховуючи свої можливості, та вчасно повертати заборговані банку кошти.

Реклама