Порівняння Samsung Galaxy S 21 FE і Galaxy S 20 FE: яка модель краща
Давно помічено, різні категорії споживачів по-різному ставляться до вибору мобільних гаджетів. Найменш технічно просунуті користувачі, а також ті, хто обмежений у фінансових коштах, пред’являють до телефону невеликий перелік вимог, а корифеї та педанти, які звикли в усьому докопуватися до суті, як правило, вивчають гаджет досконало. Нерідко ця категорія користувачів порівнює дві-три моделі телефону, вишукуючи собі оптимальний варіант. У цій статті ми постараємося надати результати порівняння Samsung Galaxy S 21 FE і Galaxy S 20 FE – двох популярних сьогодні моделей від провідного південнокорейського бренду. Але для початку трохи побутової філософії та психології.
На які параметри смартфонів звертають увагу різні типи споживачів
“Чайников” цікавлять:
- Колір корпусу;
- Розмір екрану,
- Оперативна та вбудована пам’ять;
- Час роботи без підзарядки;
- Ціна
Для сучасних важливі:
- Клас смартфона;
- Процесор (кількість ядер, частота, продуктивність, енергоспоживання);
- Дизайн, наявність привабливих новацій в оформленні телефону;
- Тип матриці, роздільна здатність, максимальна яскравість, передача кольору, частота оновлення дисплея, тип захисного скла, ступінь захисту від вологи;
- Об’єм ОЗУ та вбудованої пам’яті;
- Характеристики основної та фронтальної камер;
- Параметри динаміків, використання технологій об’ємного звуку; наявність аудіопортів для навушників;
- Тип операційної системи;
- Стандарти зв’язку; види комунікацій;
- Характеристики акумуляторної батареї;
- Датчики, сенсори та додаткові можливості;
- Розміри, вага, матеріал корпусу.
Порівняння Samsung Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE: хто кого?
Питання виглядає дещо провокаційно, але ми все ж таки спробуємо розібратися в сильних і слабких сторонах обох моделей і скласти їх короткий словесний портрет.
Samsung Galaxy S 20 FE
Чим сильний?
Цей смартфон оснащений процесором Snapdragon 865. Людям старшого покоління більше зрозуміло поєднання інших чисел, наприклад, трьох сімок на червоному або білому тлі. А що означає назва цього процесора, точніше, яки унікальні характеристики він має? Якщо ви любите і вмієте рахувати ядра в чіпсетах, то в Snapdragon 865 їх вісім. Причому лише одне ядро має досить високу частоту 2840 МГц, три ядра – частоту трохи менше, 2420 МГц, і чотири –1800 МГц. Чи багато це чи мало, можуть запитати нас деякі читачі. Цей чіпсет був випущений компанією Qualcomm у грудні 2019 року. Через рік, на початку грудня 2020 року, ця ж компанія анонсувала виробництво однокристальної системи Snapdragon 888, а в травні 2022 року був заявлений світові новий чіпсет Snapdragon 8 Plus Gen 1, який відрізняється порівняно з попередніми системами більшою продуктивністю центрального та графічного процесорів, кмітливістю штучного інтелекту і навіть споживає значно менше енергії до виконання своїх обчислювальних процесів.
Сюди можна додати, що процесор Snapdragon 865 виготовляється по 7-нанометровому техпроцесу, а Snapdragon 888, про який ми розповімо нижче, по 5-нанометровому. Нагадаємо, що чим менше число в позначенні техпроцесу, тим точніше обладнання використовується для виробництва чіпсетів і тим вони, природно, виходять якіснішими, потужнішими та економічнішими. Іншими словами, немає меж технічної досконалості. І те, що було круто у 2019 та 2020 році, виглядає скромно у 2022 році і залишиться непоміченим у майбутньому. Звідси висновок: гонка за процесором при покупці смартфона – справа тимчасова і не завжди виправдана.
Серед переваг Galaxy S 20 FE слід назвати велику за часом роботу без підзарядки (приблизно на півдня) у порівнянні з Galaxy S 21 FE.
Основні параметри:
- Екран – діагональ 6,5 дюйми, матриця Super AMOLED, роздільна здатність 1080×2400 пкс, частота оновлення 120 Гц, захисне скло Gorilla Glass 3;
- Оперативна пам’ять – 6 Гб;
- Вбудована пам’ять – 128 Гб;
- Основна камера потрійна: ультраширококутна 12 МП + ширококутна 12 МП (автофокус, оптична стабілізація) + телефото 8 МП (триразовий оптичний зум);
- Фронтальна камера – 32 МП;
- Акумулятор – 4500 мАг, швидкі бездротова та провідна зарядки;
- Товщина – 8,4 мм, маса – 190 г.
У чому поступається?
Експерти провели різні тести, зокрема Antutu, і з’ясували, що Galaxy S 20 FE поступається Galaxy S 21 FE у швидкості аж на 32000 балів! Але навіть не будучи фахівцями, ми можемо впевнено сказати: якщо ви не граєте на смартфоні в “важкі” відеоігри, то ви навряд чи відчуєте цю різницю.
Також серед недоліків фахівці називають:
- Відсутність роз’єму 3,5 мм під навушники;
- Відсутність камери для макрозйомки;
- Задню кришку із пластику.
Впевнені, що серед наших читачів є затяті – люди, у яких на все є своя точка зору, включаючи оцінку тих чи інших гаджетів. Якщо ви ставитеся до цього типу людей і зробили вибір на користь одного з телефонів, що розглядаються, наприклад, вас зацікавив Samsung Galaxy S20 FE, то в цьому випадку рекомендуємо пройти за посиланням y.ua/smartfony/samsung-galaxy-s20-fe/c11258- f=1:349_1777:61575/: тут викладена детальна інформація про смартфони цієї моделі і є можливість купити в онлайні варіант, що сподобався. А ми продовжуємо далі порівняльний огляд.
Samsung Galaxy S 21 FE
Головна “фішка” цієї моделі – процесор Snapdragon 888. Так само, як і Snapdragon 865, цей чіпсет складається з восьми ядер, які мають – увага! – таку саму частоту: одне ядро – 2840 МГц, три – частоту 2420 МГц і чотири – 1800 МГц. Тож у чому різниця між цими процесорами? Експерти вважають, що в архітектурі ядер. Вважається, що в основі ядер Snapdragon 888 закладена більш сучасна архітектура. Звідси ефективніші показники роботи всього процесора, які, за словами експертів, підтверджені результатами численних тестів, про які ми вже згадали вище.
Однією із сильних сторін процесора Snapdragon 888 фахівці також називають потужніший модем, який забезпечує кращу підтримку інтернету стандарту 5G. Чи це насправді, можуть стверджувати лише самі користувачі. Задля справедливості варто сказати, що серед них є прихильники як Galaxy S 20 FE, так і Galaxy S 21 FE. Як кажуть, на смак та колір Galaxy немає. А ми продовжуємо нашу статтю.
Основні характеристики та плюси:
- Підтримка 5G;
- Витонченіший, привабливіший дизайн, тонше рамки;
- Захисне скло Gorilla Glass 6 та матриця Dynamic AMOLED 2X нового покоління. Роздільна здатність та частота оновлення дисплея такі ж, як у Galaxy S 20 FE;
- Пам’ять: 6/128 Гб; 8/128 Гб; 8/256 Гб;
- Основна та фронтальна камери аналогічні камерам порівнюваної моделі;
- Акумулятор – 4500 мАг
- Товщина – 7,9 мм, маса – 177 г.
Мінуси:
- Тести показали, що під час роботи телефон помітно нагрівається (не тягне система охолодження). Це призводить, у тому числі і до того, що незважаючи на наявність такого ж, як у Galaxy S 20 FE, акумулятора, зарядки гаджета вистачає максимум на добу;
- Відсутня аудіороз’єм під навушники, місце під карту пам’яті та зарядний пристрій у комплекті з телефоном;
- Вище ціна.