Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Пам’ятник архітектури у Сумах потрапив до «Великої реставрації»

280
Садибу родини цукрозаводчиків Харитоненків у м. Суми відновлять у межах державної програми. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

«Комплекс садиби Харитоненків може стати перлиною Сум. Об’єкт перебуває на реконструкції вже довгий час. Настав час перетворити його на осередок культурного життя і туристичний магніт для цілого регіону. Садибу відновлюватимуть у межах програми «Велика реставрація», – сказала заступниця міністра Катерина Чуєва.

Зазначається, що після переходу комплексу садиби Харитоненків до МКІП оперативне управління об’єктом буде передане Національному заповіднику «Глухів», який має провести належну інвентаризацію майна комплексу, визначити його вартість, провести індексацію основних фондів, а також укласти охоронний договір.

Комплекс садиби Харитоненків у Сумах – архітектурна пам’ятка національного значення. Харитоненки – відомий рід українських купців, промисловців та меценатів. Садибу вони збудували наприкінці ХІХ століття. Будівлі не використовуються з 1990-х років.

Останнім часом комплекс належав Міністерству освіти та науки. Передання архітектурної пам’ятки до сфери управління МКІП – ініціатива народного депутата Тетяни Скрипки.

У межах проєкту відновлювальні роботи відбуваються на 36 об’єктах.