Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Новий еластичний дисплей LG, що розтягується та скручується

103

Відома південнокорейська компанія LG − виробник побутової техніки, оргтехніки та електроніки представила перший у світі так званий еластичний дисплей. Повнокольоровий гаджет можна розтягнути, не завдавши жодного пошкодження та не спотворивши зображення. До того ж екран складається та скручується, а також самостійно повертається в початковий стан.

Характеристики інноваційного екрану

Відповідно до заяв компанії, новий дисплей буде повноцінно виконувати свої «обов’язки». Отже, на ньому можна запускати ігрові автомати від 1 гривні, відвідувати магазини, соцмережі – тобто вчиняти будь-які дії в Інтернеті. Новинка відрізняється кількома цікавими особливостями:

  • являє собою піддатливу плівкову пластину, на дотик схожу на еластичну гуму;
  • зроблена з особливого виду кремнію, що використовують для виготовлення контактних лінз;
  • має 12-дюймову діагональ, розтягується до 14 дюймів без жодних наслідків;
  • тип світлодіодів – RGB, роздільна здатність – 100 пікселів на дюйм.

Джерелами світла (пікселі, субпікселі) служать дрібні світлодіоди, розмір яких менше ніж 40 мкм. Це дозволило забезпечити як довговічність інновації, так і високу роздільну здатність.

Завдяки технології LED гаджет без проблем зможе витримати понад 10 000 механічних впливів, тобто скручувань, складань і розтягувань. Електронні ланцюги у складі дисплея виконані у формі пружин.

Сфера використання новинки

Спеціалісти LG вважають, що нова розробка знайде застосування в спецодязі, портативних пристроях, транспорті, а також у сфері моди та розваг. Дисплей можна використовувати на різних вигнутих та м’яких поверхнях, до яких він міцно прикріплюється: шкірі, одязі, меблях, а також в автомобілях і літаках. При цьому немає жодного ризику, що гаджет якось пошкодиться, навіть якщо впаде на плитку, камінь або метал.

Новий рівень розвитку електроніки

Над інноваційним дисплеєм компанія LG працює з 2020 року. Саме тоді еластичні екрани стали входити в моду. Отже, розробник в цьому не самотній, адже ряд інших брендів, включаючи Samsung і Sony, також працювали і продовжують працювати над гнучкими дисплеями.

На жаль, представлений зразок «дисплея вільної форми» LG ще не скоро потрапить у продаж навіть в країні виробника. У компанії збираються продовжити відповідні розробки як мінімум до 2024 року, адже мають намір удосконалювати винахід.