Нові вражаючі зарплати «Укрпошти»
Топ-менеджер держпідприємства знайшов ресурси, щоб покращити життя співробітникам, але лише обраним…
Зарплата нового голови «Укрпошти» Ігоря СМІЛЯНСЬКОГО стала предметом скандальних дискусій. Вона становила 333 тис. грн. на місяць. Але це не межа. «Фіксована ставка – 333 400 гривень на місяць. А далі бонусна система KPI, яку ще розробляють», – розповідав ще в липні представникам ЗМІ сам п. Смілянський.
Цифра не є надвеликою для людини, що 17 років працювала у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу та має досвід роботи за кордоном. Проте простим працівникам «Укрпошти» ентузіазму це не додало. З офіційних вакансій «Укрпошти» на сайті rabota.ua випливає, що листоноша в Києві може отримувати близько 3,5 тис. грн. Але якщо говорити про реалії, завідувач відділенням та листоноші в селі, які працюють лише по кілька годин на день, мають відповідно 600 та 700 гривень на місяць. І це з відсотками від продажу ковбаси, миючих засобів та інших товарів, якими працівників «Укрпошти» вантажить їхнє керівництво.
Працівників підприємства по усій країні здивувало б і нещодавнє істотне підвищення зарплат окремих співробітників «Укрпошти». Причому торкнулося воно переважно людей, яких новий топ-менеджер підприємства привів із собою в компанію…
Так, за даними штатного розпису, перший заступник директора станом на 1 липня 2016 р. отримував 10,7 тис. грн. на місяць (за рахунок доплат «за високі досягнення в праці» та «за виконання особливо важливої роботи» загальний фонд його платні сягав майже 23 тис. грн.). Стільки ж платили і просто заступнику – керівнику апарату. Але вже станом на вересень місячний посадовий оклад заступника гендиректора з фінансових питань Олександра ЧЕРНЯВСЬКОГО дорівнював 265 тис. грн., тобто зріс у десятки разів. Заступники з інформаційних технологій (Сергій ГАЛАН), із закупівель та управління майном (Олександр НАХОД), з персоналу (Олена ДРОЩЕНКО) отримують відповідно 175, 153 і 145 тис. грн.
Всі ці люди прийшли до «Укрпошти» за запрошенням Смілянського. Чернявський до цього був фінансовим директором компаній «Інтертайп» і «Укртелеком»; Галаган – працював в «Укртранснафті» і «Метінвесті», Дрощенко керувала кадрами в «Новій пошті» та Адміністрації президента; Наход є одним із засновників системи ProZorro.
Відчутних змін зазнали й оклади деяких радників директора. Станом на липень 2016 р. усі радники (а їх було чотири) отримували по 6,8 тис. грн. на місяць. Проте вже у вересні 2016 р. зарплата деяких з них зросла до 50 тис. При цьому загальна кількість радників збільшилась до семи, та четверо з них залишились на старих окладах. Підвищення торкнулося лише зарплат радника гендиректора, радника з питань логістики та радника з питань інформаційних технологій.
Змінились також оклади директорів за напрямами діяльності, але, як і у випадку із радниками, лише обраних. У липні 2016 р. ці посади передбачали оклад у розмірі 10,4 тисячі гривень. У вересні 2016 р. більші суми отримали директор з питань безпеки (50 тис. грн.), директор з правових питань (нова посада, 95 тис. грн.), директор з комунікацій та зв’язків з органами державної влади (нова посада, 50 тис. грн.) та директор з розвитку інновацій (нова посада, 50 тис. грн.).
Якщо узагальнювати, то в липні 2016 р. керівному складу «Укрпошти» було виплачено 156 тис. грн. посадового окладу (загальний місячний фонд становив 268,8 тис. грн.). У вересні ж ця сума вже становила 1,29 млн грн. (загальний місячний фонд – 1,32 млн гривень). Тобто на 1 мільйон грн. більше.
https://glavcom.ua/publications/novi-vrazhayuchi-zarplati-ukrposhti-dokument-376604.html