Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Налог на недвижимость: больше льготников

333

Сумська ОДПІ нагадує, що з 4 серпня 2013 року в Україні почали діяти нові правила сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Податківці зазначають, що із запровадженням нових правил, зросла кількість пільговиків з податку на нерухоме майно, які взагалі не будуть його сплачувати. До них, зокрема, потрапили фізичні особи, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками).
Сумська ОДПІ зауважує, що для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Відтепер вона надаватиметься виходячи із сумарної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості.
Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 кв. м незалежно від їх кількості. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною площею до 370 кв. м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість.
Слід звернути увагу на те, що також змінено порядок обчислення суми податку – відтепер фізичні особи сплачуватимуть податок за місцем податкової адреси (місцем реєстрації), а не за місцезнаходженням об’єктів нерухомості.
Ставки податку будуть диференційовані – від 1 до 2,7 % мінімальної заробітної плати.
З метою проведення звірки щодо об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, розмірів житлової площі таких об’єктів, прав власності на таке нерухоме майно, Сумська ОДПІ запрошує протягом 2013 року з’явитися до податкових інспекцій за місцем податкової адреси (прописки) тих громадян – власників квартир та/або будинків, у яких житлова площа об’єктів житлової нерухомості перевищує пільгову, – повідомляє пресс-служба Сумської ОДПІ