Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Надзвичайний стан на Сумщині. Максимальна готовність

1,140

У Сумській області не вводиться ні надзвичайний, ні тим більше, воєнний стан. Про це під час брифінгу повідомив голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький. Якщо відповідно запиту РНБО Верховна рада України проголосує за введення НС на території України, тоді і на Сумщині введуть надзвичайний стан

Надзвичайний стан – це перш за все посилений контроль за злагодженою і стабільною життєдіяльністю усіх територіальних громад області.

“Жителі Сумщини особливо не помітять введення НС, – наголошує очільник ОДА. – Будуть діяти деякі обмеження, які направлені на злагодження і спокій життєдіяльності усіх громад”.

У разі введення надзвичайного стану вводиться
1. Особливий режим в’їзду та виїзду, обмеження свободи пересування
2. Обмеження руху та огляд транспортних засобів
3. Посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення
4. Заборона проведення зборів, мітингів, демонстрацій, спортивних та інших масових заходів
5. Введення комендантської години
6. Перевірка документів у громадян, у необхідних випадках – особистий огляд, огляд речей, автомобілів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян
7. Обмеження продажу зброї, спиртних напоїв
8. Можливість вилучення у громадян зареєстрованої вогнепальної та холодної зброї та боєприпасів; у підприємств – навчальної військової техніки, вибухових, радіоактивних речовин (за окремим порядком).
9. Регулювання роботи цивільних теле- і радіопрограм

– Введення воєнного стану сьогодні не обговорюється, – Дмитро Живицький

Міський голова м. Суми Олександр Лисенко ще раз наголосив на тому, що усі основні стратегічні підприємства міста готові до роботи у надзвичайних ситуаціях, на місцеву територіальну оборону депутати м. Суми виділили додаткові кошти на утримання батальйону тероборони міста, також збільшено резервний бюджетний фонд на випадок надзвичайних ситуацій.

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан по всій території України на 30 днів. Але це рішення остаточно приймають народні депутати. Саме після голосування у ВР, буде остаточно прийняте рішення і по Сумській області.