Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщину додатково надійдуть майже 163 мільйони гривень

207

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ повідомив, що у державному бюджеті на 2024 рік передбачено кошти дотації територіям України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації

Спочатку розподіл дотації враховував тільки втрати надходжень ПДФО, і при затвердженні державного бюджету на 2024 рік 23 громади області отримали 92,1 млн гривень.

Згодом вищими органами влади були враховані неодноразові звернення Сумської ОВА з пропозиціями щодо включення в обсяг оціночних втрат також втрати від плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і єдиного податку. Як наслідок, Сумщина у 2024 році додатково отримає дотацію в загальній сумі 162,6 млн гривень, повідомляє пресслужба СОВА.

Як повідомив під час наради з керівниками районів та територіальних громад перший заступник Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО, дотацію отримають такі категорії громад:

І категорія: віднесені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (як при відкритій, так і при закритій даті);

Ці громади матимуть компенсацію: плати за землю 19 громад – 126,6 млн гривень; податку на нерухоме майно 19 громад – 6,6 млн гривень; єдиного податку 10 громад – 11,2 млн гривень;

ІІ категорія: місцеві бюджети, для яких надання додаткової дотації уже було передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». У цьому випадку обсяг раніше отриманої дотації збільшується на зростання мінімальної заробітної плати (коефіцієнт 0,194). 23 громади – 17,9 млн гривень.

ІІІ категорія бюджети, які у 2023 році не отримували військового ПДФО і зменшили надходження цього податку у порівнянні з 2021 роком (1 громада – 0,3 млн гривень).

«На сьогодні 36 громад, більшість з яких прикордонні, з 51 отримають від держави додатковий фінансовий ресурс у вигляді дотації», – додав Тарас Савченко.