Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Майже 2,2 тис. га сільгоспугідь розмінували на Сумщині

91

На сьогодні сапери обстежили 1,3 млн га території Сумщини, розмінували понад 3 тис. га, з яких майже 2,2 тис. га становлять сільгоспугіддя. Таку статистику надають у ДСНС України у Сумській області. А згідно з даними Управління агропромислового розвитку ОВА, в області потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів ще 120 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Лише за тиждень піротехніки ДСНС знешкодили два десятки вибухонебезпечних предметів на територіях Конотопського, Сумського, Охтирського і Шосткинського районів.

Навесні минулого року через засмічені вибухівкою поля на Сумщині залишилися незасіяними 54 тис. га ріллі, повідомляє Голос України.

Торік сільгоспвиробникам нерідко доводилось оглядати поля самотужки, бо чекати на саперів не було часу: проґавиш день-другий, і про врожай можна забути. Саперів викликали, коли десь бачили щось підозріле. У 2023-му на полях Сумщини підірвалося 13 тракторів, востаннє це трапилося 4 жовтня. Але скоро настане новий хліборобський сезон, і що чекати від нього?

Згідно з даними управління Державної екологічної інспекції в області, окупанти вже завдали довкіллю Сумщини шкоди на 700 млн грн, і ця цифра збільшується щодня. Адже, від вибухів на полях не лише гинуть механізатори та знищується сільгосптехніка. Страждає сама земля, бо кожна вирва — це перемішування пластів ґрунту і зниження родючості. Тим часом на «виробництво» у ґрунті природним шляхом лише 1% гумусу потрібно 300 років…