Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині збирали ртуть тричі за один день

211

На лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про те, що розбився ртутний медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній з кімнат квартири багатоповерхового будинку по пр. Курський в обласному центрі. На місце події було направлено чергове відділення на аварійно-рятувальному автомобілі групи спеціальної техніки.

Як з’ясувалося, вимірювальний прилад розбився в одній із кімнат, через що стався витік небезпечної речовини. Рятувальники зібрали близько 2 г ртуті та провели демеркуризацію оселі.

Того ж дня схожі випадки стались на вул. Прокоф’єва обласного центру та вул. Вокзальна м. Білопілля. Для проведення демеркуризації в обох випадках залучалися чергові караули 2–ї та 20–ї Державних пожежно–рятувальних частин.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області нагадує, ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади зі ртуттю у сміттєві баки – це несе загрозу довкіллю та іншим громадянам. Не дозволяйте дітям гратися з медичними термометрами. Якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців Служби порятунку за номером «101».